View Single Post
Staro 31.01.2012., 11:54   #13
Syzwick
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Split
Postovi: 1
Evo jedan problem. Da ne dužim copy/pasteaću svoje postove iz jednog drugog foruma. Svaka pomoć je dobrodošla. Unaprijed hvala!!!!

Nedavno sam kupio Kingston SSD V100 128 GB, stavio na njega Windows 7 platformu. Sve je bilo besprijekorno do prije 7 dana kada pri uključivanju računala odjednom nema SSD-a nigdje!?!?! BIOS ga ne primjećuje. Malo sam se raspitao o problemu i saznao da je Kingston izdao HITAN firmware update za ovu seriju SSDova baš zbog ovakvih problema http://www.kingston.com/us/support/t...me=KDID110225a. Ajde dobro, pomislim super, ipak ću rješiti problem. Spržim update na DVD, prikačim SSD u IDE modu kao što piše u instrukcijama, kad ono - šipak.... Jednostavno nema šanse da ga ikako BIOS detektira kao uređaj da bi se update uopće mogao izvršiti. Opet sam malo čačkao po internetu i naišao na nekakvo "kompromisno" rješenje kako ga osposobiti. Citiram:
"I have had this problem too. My solution was as follows (using W7 pro 64 bit):
Boot in IDE mode with your normal HDD
Put the SSD drive in a SATA to USB device and plug in.
Go to Control Panel then Compter Managemet etc until you get to Drive Management. You should see all drives.
Click on the SSD and delete all partitions. Then create a new partition (simple volume) and format etc.
After all of that; shut down the computer and put SSD drive in (Change to AHCI in the BIOS) run W7 Installation disk, follow instructions and all should be well.
Good luck"

I ovo sam probao, i preko USBa Windowsi detektiraju uređaj, ali nema šanse da ga nađem u Disk Manageru kao isti (Windowsi detektiraju da se nešto priključilo na USB port).
Napomena: ovo sam napravio na Windows XP 64 platformi, koju sam stavio na stari hard disk kao ispomoć. Svjestan sam činjenice da ne koristim SSD sa XP platformom.

Moje pitanje je slijedeće: Zna li iko kako je moguće da BIOS prikaže ovaj prokleti uređaj da mogu napraviti firmware update, koji bi 99% riješio moj problem?

Unaprijed hvala!


Sugerirano mi je da probam staviti SSD na drugo računalo na što sam odgovorio:


Mislim da mi je jedina šansa probati na drugom računalu. Nažalost, nemam u blizini ništa osim nekakvih laptopa, i spojim ga preko USBa, detektira uređaj a ne pokazuje ga u Disk Manageru?!?! Ostalo mi je da ga probam spojiti na drugi PC u BIOSU (SATA DEVICE MODE: IDE) i vidjeti hoće li se išta desiti. Volio bih da ga mogu vratiti, ali nažalost nisam u mogućnosti . Ukoliko je iko naišao na sličan problem i uspješno ga rješio molim pomagajte!

Napravili su kritičan firmware update koji nije moguće provesti...ccc




Ljudi su pomislili da je problem u BIOSU (da nije uključen SATA kontroler)

Nažalost problem nije isti, jerbo su likovi iz Kingstona sjebali firmware od SSDa za koji su napravili update. Nažalost taj update se ne može primjeniti zbog početnog problema (jednostavno SSD u BIOSu ne daje nikakvu informaciju da je aktivan, kako preko kabela, tako i u operativnom sistemu preko USBa. Nikakav enable SATA kontrolera tu ne pomaže.) Pregledao sam forume, i pokušao primjeniti sve njihove savjete. Ne ide pa ne ide. Jedina šansa mi je vidit ima li po forumima kogod ko je uspješno rješio isti problem. Dakle, ne radi se o instalaciji SSDa na računalo, već o updateu Kingstonovog firmwarea na SSD.

Eto, ukoliko je iko imao sličnih problema ili zna nešto više o ovom specifičnom slučaju pomagajte..:P
Syzwick je offline