View Single Post
Staro 07.03.2019., 11:13   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Smile Otvaranje paušalnog obrta - pitanja i odgovori

Dragi svi,

u procesu sam otvaranja paušalnog obrta koji će se baviti uslugama u IT-u. Prvenstveno će pružati IT consulting usluge za mala i srednaj poduzeća, no odrađivati ću i izradu dokumentacija za nadmetanje (specifikacije predmeta nabave), izradu topologije i implementaciju IT sustava, nadogranje i preventivno održavanje IT sustava i slično.

Pitanja koja su se otvorila pri otvaranju obrta su fokusirana na samu IT opremu koja će se koristiti za potrebe poslovanja kako slijedi:

-od postojećeg poslodavca planiram otkupiti prijenosno računalo s Win10 Pro OEM licencom i Office 2016 Home and business licencu (Fizičku kutiju s key-em), što bi se vodilo kao otkup rashodovane informatičke opreme. Zanima me legalnost ovakvog prijenosa licence, te postoji li nešto na što trebam pripaziti?

-obrt će raditi bez vlastitog prostora, te će biti registriran na moju kućnu adresu. Znači li to da u se u slučaju inspekcijskog nadzora provjerava licenciranje sve opreme na lokaciji ili isključivo opreme koja se koristi za rad obrta?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!

Zadnje izmijenjeno od: Pawzilla. 07.03.2019. u 12:50.
Pawzilla je offline   Reply With Quote