View Single Post
Staro 16.02.2017., 17:48   #1281
hajzeee1
Doktor
 
hajzeee1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Poz,

ovako, imam vec duze vremena problema sa internetom. Prije 2-3 godine sam se mislio pozabaviti time ali rekoh doci ce optika do tad. Medjutim nije dosla i ja jos uvijek imam adsl2plus... cca 1km od centrale udaljenost

Imam ZTE VII vec jedno 5-6 godina ali od pocetka sam nailazio na poteskoce. Problemi sa traceroutom, pucanje veze, slaba veza i prigusenost. Ni jednom mi nisu htjeli zamijeniti ruter nego su samo nesto kratkorocno preko centrale popravljali.
NAT mi je bio postavljen na strict pa sam morao ukljuciti UPnP jer port forward ocito ne radi na ovom ruteru.

Rekli su mi da nemam tehnicke mogucnosti za povecanje brzine jer sam previse udaljen od centrale. Meanwhile, susjded mi ima 25down/5 upload.

Bio je tehnicar neki dan jer sam prijavljivo smetnju. Dosao je covijek i kao prebacio me na neki port i sada mi je upload malo bolji ali to je jos uvijek zalost. Uz to mi je i ping za 10-20 veci, sto dosta znaci dok npr igram cs:go.
Isto tako imam neki error 67 connection timed out u rocket league-u pa mi iz vise pokusaja tek nadje server.

Volio bih cuti drugo misljenje. Jel bi zamjena rutera dala bolje rezultate? Koja mi je opcija za poboljsanje pinga/dloada/uploada? Preko zice sam spojen na komp, bez ukljucenog wifija vecinom. Nemam ugovor s tcomom, bez ugovorne obveze..
Paket- maxtv, internet, telefon






Zadnje izmijenjeno od: hajzeee1. 16.02.2017. u 19:30.
hajzeee1 je offline   Reply With Quote