View Single Post
Staro 26.11.2014., 18:50   #135
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Mogu se složiti s time da su igre sve bolje optimizirane, ali po kojoj logici je FX4320 bolji od ovih i5 i i7..nadam se da se radi o statističkoj pogrešci, inače ništa ovo nema smisla
Nije bolji na 720p - ali to nije real life scenario da imaš i7, gtx 980 i igraš na 720p. Riječ je tome da na višim rezolucijama više gpu dolazi do izražaja, dok na nižim cpu. Ionako pišemo o 1-2 fps-a, a postoji mogućnost tzv. margin of error. Mislim da nije fake (btw. nadopunio sam gore linkom sa cpu usage) - riječ je o techspotu, mislim da ima milion benchmarka kod njih gdje i3 "riješi" sve fx-ove tako da mislim da nisu pristrani.

Trik je možda u optimizaciji (recimo da igra voli više fx arhitekturu, još je taj 4320 podignit dosta taktom mislim). Svi znamo da je softver i igre češće prilagođen intelu - e ova igra izgleda nije takva (kao i bf4).

da3 je izgleda amd igra all the way (znači i grafičke, 280X je osjetno jača od nvidijinog para gtx 770, gtx 970 i 780Ti nisu jače od r9 290, r9 290x mrvicu slabija od gtx 980 i sl. guru3d, techspot ). Slična šema je i sa fc3 bila gdje intel procesori tipa i5 nisu bježali multi-core fx-ovima - a igra u singleplayeru intenzivno koristi samo 3 jezgre. Znači ima i tu nekih šemica sa optimizacijom, ne mora igra koristiti preko 4 jezgre da bi fx došao do izražaja u gamingu.

Evo malo o izumiranju dual corea (mada fc4 može radit na dualcima, da3 izgleda nikako):

http://www.pcworld.com/article/28511...pc-gamers.html

http://www.pcper.com/news/Processors...scape-Shifting

Jebiga žao mi G3258 (jebački budget cpu), al moralo je do toga doći kad tad. Zakon evolucije je da će dualci prvi otpast

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Pozlatile ti se riječi

Vidjet ćemo
Predvidio sam ko neki hw prorok prije godinu-dvije da će doći igre fx83xx > i5 na temelju BF3 i 4 MP i crysis 3 igara na drugim forumima kad je ekipa srala da fx kurca ne valja za igre. Najavio sam za watch dogs, ovu igru i witchera 3. Zasad 2/2 - iako je glupo prozivat procesore kad su nebitne razlike u fps-u - igre su primarno gpu bound. Al zdravo razumski doći će vrijeme (možda nagodinu, možda za 6-7 god.), ali doći će sigurno da će fx 83xx biti bolji od i5 u SVAKOJ igri kad budu toliko jezgra mogle koristit - jer koliko god bolje jezgre od ivy/haswella bile - nisu duplo bolje .

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 26.11.2014. u 19:20.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote