View Single Post
Staro 27.10.2022., 22:10   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Virtualizacija ID kartice

Ljudovi,



Imam pitanje tj problem.
Pred par godina uvalili su nam AKD eID kartice.
Danas se to zove certilia osobni certifikat https://www.certilia.com/.
Stvar je u tome da svaki dokument koji šaljemo, moramo potpisati sa tom ID karticom, svaki državni servis na koji se prikačimo, traži tu us**** ID karticu koja mora biti uključena u računalo preko USB čitača da bi nas pustilo unutra.
I to nije problem kada karticu dijeli 1-2 osobe, ali nas ima 7,svaki dan se šalju i skidaju desetine,a ponekad i stotine dokumenata i sada smo već došli do faze da čekamo i režimo jedni na druge kada će tko biti gotov sa korištenjem kartice, što znači da gubimo vrijeme i novac.

Zvali AKD, oni naravno ne žele izdati još jednu karticu, jer tko zna tko bi mogao je koristiti


Moje pitanje je sljedeće, postoji li neki način\program da tu famoznu karticu preko usba čitača stavimo priključeno u jedno računalo, ili server, i na neki način omogućimo svim ostalim korisnicima da svatko na svom računalu može potpisivati dokumente sa tim certifikatom, odnosno spajati se na državne servise bez potrebe da se panično trči po uredu i premješta kartica iz jednog računala u drugo?
Znači neka varijanta remote desktopa, ali gdje svaki korisnik ima svoj ekran koji se ne miješa sa ekranom drugog korisnika?


Nadam se da sam uspio pojasniti problem.....



unaprijed hvala
Colop je offline   Reply With Quote