View Single Post
Staro 24.07.2005., 22:28   #10
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Originally posted by Gabre
e to je i moj plan, od iverice napravit kućište.
Samo što mi je šteta izrezat iz Centuriona nosač za matičnu... :burn: staroga 15dana...

imaš ideju kako će tvoje izgledati, kao klasično tower, desktop, ili nešto između?
ja imam u planu ga napravit u kocku, i pokušati da bude što manjih dimenzija...

možda se netko pita zašto bih to radio?
pa, drvo je jako dobar zvučni izolator, također i upija vibracije, a mogao bih napraviti i jedinstven protok zraka, čak razmišljam da stavim samo jedan 12cm vent koji bi isisavao zrak iz kućišta, s tim da bih napravio rupice gdje bi bio disk, tako da zrak ide preko njega u kućište, i onda van iz kućišta... ako me razumiješ..
ja imam malo drugačiji plan. ja mislim napravit stol s kompom ugrađenim u njega. u principu, ploča dva metra dužine i ormarići ispod njega s lijeva i desna. klasika. lijevi ormarić će bit baš ormarić (ladičar) a u desnom će bit komp. i bit će izrezana rupa odozgo tak da se vidi matična samo nebu bil pleksi nego staklo, po mogućnosti 2cm debljine. sve iznutra bit će obloženo što spužvastom izolacijom za zvučne kutije, što zvučnom izolacijom koja se koristi u avionima. dobro je imat frenda koji radi kao aviomehaničar.
pristup hardwareu će bit moguć kroz window ili kroz odvojivu bočnu stranicu ormarića.cilj mi je napravit komp glasnoće 0 db. koliko ću u tome uspjet, vidjet ćemo.
evo i sličice koja pokazuje kako bi to približno trebalo izgledat. nemojte uzet razmjere zdravo za gotovo, to je samo skica.
http://tinypic.com/9ay0w4.jpg

a što se tiče nosaća za matičnu, to ću izvadit iz jednog starog kejsa koji je na tavanu, neću vadit iz ovog sadašnjeg. pitaj na forumu jel ima iko kakvu staru kramu od kejsa da ti da za dvaes kuna pa izrežeš iz njega.

ivericu spajaš šarafima a kantiraš ju vrućom peglom. samo pitaj, hobi mi je izrada namještaja tak da imam velikog iskustva u radu s njom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote