View Single Post
Staro 03.04.2020., 19:20   #8310
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Obrati se udruzi za potrosace.



Na prostoru Hrv I Cro je obavezna garancija trgovine na taj proizvod 2 godine.
Proizvodac moze dati godinu ali trgovina odgovara s 2 godine.


Da ne kopas po zakona najlakse je kak sam rekel obratit se udruzi i videti koji se zakon odnosi na tebe.


Npr. na moj HP printer je proizvodac isto dal godinu dana garancije, nakon godine i tri meseca je osel u vecna lovista. Trgovina je tvrdila da nemam garanciju jer je proizvodac dal godinu , dok su mi iz udruge rekli da se pozovem na obavezni zakon da je garancija trgovca 2 godine i na materjalne nedostatke i da obavezno posaljem prijavu na inspektorat radi nepostovanja zakona o potrosacima.



Tak da ljudi nemojte pusiti fore s granacija je godinu dana. Zakon o zastiti potrosaca nas stiti , jedan od retkih dobrih kod nas nazalost.
Gore sve fino objasnim i onda dođe padobranac kao ti.

Ne komuniciraj krive stvari. Po zakonu nisi u pravu. Dali su ti novi printer jer si bio dosadan i nedokazan (pretpostavljam i vjerujem da sam u pravu).

Nisu ti trebali dati ništa niti bi inspektorat išta tu mogao poduzeti. Na kraju bi platio ko 10 tih printera troškove vještačenja ali trgovini se nije dalo zaj. sa time.

Kolega mi radi u jednoj IT trgovini, neću imenovati. Frajer kupio artikl i tvrdio da ima materijalni nedostatak. Naravno bio je nedokazan i firma je išla do kraja. Na kraju ga je dućan i tužio radi izgubljenog vremena i novaca i frajer je platio vrlo veliki iznos.

Da imam firmu i vremena baš bi gurao zakon takvima ko ti. Kakve su to gluposti ti pristaneš na kupnju di piše na računu da imaš 12mj, a onda se pozivaš na nepostojeći zakon. Samo na brdovitom Balkanu toga ima.
Nixis je offline   Reply With Quote