View Single Post
Staro 25.04.2019., 00:24   #2880
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@Neo ST, dok cropas fotku, onda vidis kolko je losa fotka, al dobro to vrijedi za pixel peepere, koji analiziraju svaki segment.
Inace je danas IN, oil painting i oversharpening, da fotka "lijepse" izgleda, znam da je tu huawei bio poznat po tim stvarima sa P20 serijom.
Ne znam šta da ti odgovorim na ovo...
Croppat macro shot? Nekakav bliži kadar? Nešto u daljini? Po danu ili po noći? U auto ili manual modu? 10mpx sliku ili 40mpx sliku? Crop wide, obične ili zoom leće? Čemu crop uopće kad imaš vrhunski zoom na P30P ?

Tko hoće, uvijek će moći naći mane, pogotovo slikama uzetim s mobitelima koji imaju sićušnu optiku.
Svaki crop gore navedene situacije će dati različite rezultate. Probaj croppat supermacro kadar i bit ćeš oduševljen, probaj croppat neki otok u daljini, bit ćeš razočaran...kužiš poantu.

Po meni je jedini problem preostao da dotjeraju auto modove da budu bliže pro modu, dakle da se riješe blijedih boja i malo smanje doživljaj sa sharpeningom i to je to. No to opet neki influencer neće ni primjetit, tako da...vrtimo se u krug.
Neo-ST je offline   Reply With Quote