View Single Post
Staro 31.03.2019., 19:40   #2770
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
savjet.
updejto sam starome lenovo lap sa 7icom home gore i otisla primarna particija na cca 0mb free space.
kako extendat. naravno u win-u neda (greyed out), pretpostavljam zato jer nema nikakvog unallocated space pored nje vec pocinje sljedeca D: particija.
probao bih ovo na linku nize (mislim da sam to uspio jako davno), medutim nemam win medij od tog laptopa za fix boota. doso je sa win instaliranim kad je kupljen. na lapu ima particija sa mozda source file-ovima (14,75gb naziva healthy (OEM partition)), al je nisam nikad pokusavo do toga doci i nemam pojma kak.

https://www.howtogeek.com/howto/wind...sta-partition/

rjesenje 2. ak odem u g-parted i tamo pomaknem particiju D (vec sam je shrinko i dobio 20gb free) tako da mi unallocated space dode pokraj sistem particije (C) oce se onda od-grey-at opcija extend unutar samog win ili to neide bas tak?

samo ne zelim zahebat win instalaciju da moram krenut od 0 jer nemam vremena za to stvarno.

svaki savjet dobro dosao. hvala.

edit:
ovo je sshot trenutnog stanja da bude malo jasnije.



ovu part od 19.3gb sam dobio koristeci shrink opciju, al to naravno nije urodilo srecom pa da mi se ponudi extend na C: part. ako dobro kuzim stvar trebalo bi E: particiju pomaknut "ulijevo" i onda ce se "otvorit" opcija extend na C: il je to wishful thinking? kak uopce dobit unallocated space umjesto ovaj "free space"?

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 31.03.2019. u 20:11.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote