View Single Post
Staro 08.01.2024., 23:20   #228
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,001
Nisam sretnik nego trošim ozbiljan novac umjesto na smeće iz marketa, cigarete i fiksanje shopingom na zdravu hranu za sebe i familiju. Zato što sam shvatio da će sve što pojedem jednim dijelom ostati sa mnom dok sam živ. Ako jedeš smeće pogodi u što se pretvoriš nakon nešto desetljeća.

Reci ti meni koja je to geografska lokacija kojoj su Pazin, Pakoštane, Dalj i Blaće nadohvat ruke? Zaboravio sam i na gljive iz Gospića te luk iz Turopolja. Nije mi to ništa nadohvat ruke. Što sve skupa čini skupljim. Srećom pa su razne kurirske službe sve pristupačnije.

Većina lokaliteta ima kakvu takvu proizvodnju hrane i to valja iskoristiti koliko se može. Tržište je slabo ali postoji. Porastom interesa bi bila veća i ponuda, ali dosta ljudi ne razumije da nečega ima u limitiranim količinama. U marketima se police krcaju na očigled, kakva je to tržnica na kojoj nečega nema?!?!?

Problem je što tu kod nas većina bankira na maslinovo ulje, koje isto koristim, ali brate mili pa valjda na zemlji raste još što osim maslina. Dosta je malo povrća, svega nekoliko proizvođača na koje se čovjek može osloniti.

Domaća jaja se često mogu nabaviti maltene jedino preko veze, zimi naročito. Ako kupuješ redovito dođeš na red, inače zaboravi. Ima dosta njih jaja, ali čuvaju za svoje redovite. Ekipa fino prošeta do marketa u 22 sata i kupi deset jaja jer će kao faliti za sutra. Ja 5 dana unaprijed zovem jednog da vidim koliko bude imao, pa se najavim drugom, treći mi se ne javlja pas mater itd.

Na zdravijim tržnicama se može vidjeti dosta starijih ljudi, mnogi dođu sebi tek nakon što se ozbiljnije razbole. A onda bi sve što imaju dali da im bude malo bolje.

Većina supermarketa ima odjel "zdrave hrane". Što to onda znači za svu ostalu hranu koju prodaju? Logično pitanje, kada ga postavim teladi gledaju me to telad, i to pijana.

Ali činjenica jeste da ljudi ne razmišljaju o ničemu osim preživljavanju. A kada preživljavaš onda si spreman na svakakve kompromise i sve ti je dobro.
mkey je offline   Reply With Quote