View Single Post
Staro 23.09.2020., 15:38   #2043
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Meni je žao ko psu što sam pred nekih 10-ak godina bacio svoju staru 486icu DX2 66mhz (Amd ), sa 8mb Ram i nekim SB clone-om. Komp je uredno radio, dobio sam ga '94-e.

DOSbox radi jako dobro, ali nekako mi fali originalni HW da igram te stare igre.
Fora je vidit kad se netko ovako brine o starim kantama i još ih i upotrebljava.

Inače, čudi me da u današnje doba nema neki npr FPGA vrag ili nešto slično pa da bude 100% kao prava DOS mašina i da možemo birat npr što emulira od npr 286 pa do p90-133.
Ili ima?
Stvarno šteta, tih mašina više nema u izobilju kao nekad...

U stvari, sjećam se negdje 2013. godine kad sam organizirao izložbu starih kompjutora. Pitali su me da li možda imam 386/486 mašinu koju bih mogao izložiti, ali u ono vrijeme nisam imao niti jednu pa sam na kraju morao kupiti 486 DX4 preko Njuškala, za nekih 100kn. Pazi, ovo što pričam je bilo 2013 - danas su stvari bitno drugačije i te mašine su još kompliciranije za nabaviti...

Istina, imao sam dijelove za 486 DX2, ali je bio nekompletan i tu mašinu nisam sastavio sve do prije godinu-dvije, mislim da mi je @Chuxonja ovdje poklonio kućište, napajanje i cooler za 486. U svakom slučaju uvijek mi je drago osposobiti te starije mašine i vidjeti ih opet da rade ono za što su i bile napravljene
  Reply With Quote