View Single Post
Staro 23.08.2014., 12:18   #137
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor futraa Pregled postova
Super ...mogu li to spašavanje kako izvest iz linuxa ili hard moram vadit i stavljat ga u neki drugi PC pa od tamo pokretat neke programe za spašavanje podataka?
Još sam preko noći upalio gpart (nisam siguran da se tako zove točno) i neku opcije da mi kao na hard trazi neke skrivene particije il nešto tako slično (ne znam sad napamet) i Naso mi je nekih 800gb podataka ali nisam mogo nist s tim. Ni otvorit ni pogledat.
A kod instalacije minta sam isao po something else. Pa mi je tamo ponudio nesto vezano uz particije i tamo s prcko nesto
Možeš iz Linuxa, ima dosta tih programa poput PhotoRec, TestDisk i slično. Možeš skinuti i neki bootabilni iso s programom baš za to. Samo pazi što radiš i naravno ne raditi recovery na isti hard

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...overy_software

Citiraj:
Autor Slow Pregled postova
Jedno priglupo i brzopotezno:
Ubuntu server ili Ubuntu desktop?

Pocinjem uciti Linux (konacni cilje je znati administritati Linux), odlucio sam se za distru, sad trebam odluciti da li prvo preko GUIa se upoznati pa onda se dalje uciti (i dodavati postepeno servise) ili odmah u terminal i server okruzenje?
Nisam ekspert, ali ako je cilj administracija onda se bolje držati terminala, ionako ćeš kad-tad naletiti na njega. Poslije će ti biti lakše, a bit ćeš i brži u većini toga.
cccp je offline   Reply With Quote