View Single Post
Staro 11.10.2017., 13:51   #862
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne, B315s-22, kao sto sam napisao, ima LTE Advanced.
Ma nema, nema ni pod razno...

Mogo si ti kliktati u Tololboxu svaki dan no samo si registrirao router na 800MHz ili 1800MHz ( ako si obje mreze imao ).

Brzi speedtest ? Slucajnost... Varijacije u mjerenju...
Zasto si siguran da su bas sva mjerenja bila brza ? Pa... znas ono kada 2 grupe bolesnika testiraju ljekove... ozdravi i neki postotak onih koji su dobivali "ljek"

Kako znam ? Pa evo, imam tu jedan od teletine na probnom roku a imam i ovaj novi od Vipa B310s-22.

Ukratko oba ta Huaweia su zesce smece, Zte je bio smece ali smece tipa da bi ga Cigosi pokupili ako ga bacis, ovaj Huawei u obje verzije B310 ili 315 ni oni nebi pokupili.

Uglavnom, LTE-A bilo od teletine ili od vipa sa tim trenutnim Huawei roterima u ponudi,nije podrzan.


Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
@Prezime Toolbox je program za e5186 koji je cat6 router ali radi i na b315. Osobno nisam se susreo sa tim routerom ali svugdije na sluzbenim specifikacijma pise da je to cat4 router. Program mozda daje da mozes staviti jer je napisan za e5186.
Da, a evo na srecu radi i sa Vip B310s-22 pa se moze ustimavati signal.



Eto, mogu ja tu prebacivati na LTE-A koliko ocu no samo se router registrira na onu mrezu koju ima, u mojem slucaju uvjek na 800MHz jer 1800MHz za Vip u mojem okruzenju signala nema.

Radi 3G na 2600MHz i 3G na 2100MHz. Nesto je 3G na 2600MHz brzi od ovoga na 2100MHz.

Isto tako i da ima 4G na 1800MHz kod Vip-a tu se prebacuje tek kada se uredi lista frekvencija kroz API Control a malo opsirnije kako se to radi ima na ova 2 linka:

https://mybroadband.co.za/vb/showthr...s-(E5186-B315s)

https://www.lteforum.at/mobilfunk/to...t-hilink.1872/


Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Za sada ne vidim nekih problema na Huaweiu.
Smece je, evo zasto... testiram 2 noci B315 sa vip i tele2 podjenako. Unazad 3 noci imam mjerenja dok mi mf283+ nije krepao.
Ja nocas kao i proslu noc nisam mogao potegnuti vise od 50Mbps iz kuce sa vise mjesta gdje zte poteze do 75Mbps. Jedno nisam isao na tavan ali budem...

Isto tako iako Huawei B315/310 "luduje" sto se tice jacine signala naspram zte jer ima kakti bolji signal tj. RSRP je za 5 bolji, RSRQ je za 3 bolji no u realnosti sa tim Huawei drekecima brzine su generalno manje !





Evo sada trenutno u B310 ali i sa B315 je identicno. Zte mf283+ mi je vukao preko dana 45/50Mbps pa i 60Mbps ponekad... a tu svako 2-3 mjerenje bude 40/41Mbps maximum.
Nocu ( sa B315 a sa B310 cu vidjeti ) je to jos gore jer nije ni blizu 65/75Mbps koliko je Zte znao povuci...

Sva mjerenja su bez ikakvih vanjskih antena radjena, samo goli uredjaj bilo B310/15 ili Zte mf283+.

Kako god, po meni je ovo korak nazad sto se tice Vip-a.

Da, malo neobicno no Vip uredjaj je crn ko ugalj pa meni lampice bljeste jos vise nego u Zte a od teletine B315 je opet bijel pa bljeste manje naspram Zte ili B310 no ne kontam kakve su im to fore sada ?
Crna Teletina daje bijeli uredjaj a Vip crni ?

@buljaka

BDB53
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.10.2017. u 14:04.
silver_tip je offline   Reply With Quote