View Single Post
Staro 21.07.2011., 10:26   #47
luskic
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Komponente su na mistu, pod uvjetom da ti stvarno triba tako snazna konfa, ali imam par primjedbi tj. savjeta...
Dali ti je GTX 570 stvarno potriban, ako vec nisi neki gamer - jer prakticki nema igre koju jedna MSI GTX560 HAWK TwinFrozr III nebi vrtila, a ustedis ~100e.
Ovo stoji... Nisam neki veliki gamer. Odabir 570-te je bio odabir sredine između najjačeg 580 modela i (uvjetno) najslabijeg 560. Ako je 560 dovoljan - uzimam to.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Drugo, 16Gb rama? Ok, ako mislis da ce taj ram biti iskoristen - u redu.
Iskreno, svih 16GB neće sigurno biti iskorišteno... Ali za vrijeme obavljanja nekih radnji na dosadašnjem kompu mi se 8GB napunilo za sek, pa želim izbjeći takve situacije ubuduće.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
SSD inace sluzi za sistem + aplikacije/igre tako da tih 120Gb moze biti i previse, ovisno o tome sto mislis drzati na njemu. Ako brijes na Sata3 - najvjerojatnije je da neces primjetiti razliku izmedju spomenutog i Sata2 SSD-a (rijetki su ti scenariji kod obicnog korisnika), pogotovo ako dosad uopce nisi koristija SSD.
Znaci jedan Corsair SSD 120GB Force Series je dobar odabir ili pak Corsair SSD 80GB Force Series ako ti ne triba toliko prostora. Tu takodjer ustedis ~100e.
Namjena SSD-a je jasna i htio bih da ipak ima 120 GB. Do sada sam koristio računalo na kojem je bio SSD 60GB i uvijek je nedostajalo prostora za neki vrag. Tako da 120-ka ide sigurno.
Ali što se tiče razlike između Sata3 i Sata2 - moram priznati da uopće nisam obraćao pažnju na to. Dakle tu sigurno ide jeftiniji Corsair SSD 120GB Force Series.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Napajanje je overkill i preskupo je (gledajuci da spada u starije HX serije), uzmi SEASONIC 620W, SS-620GM ako vec zelis modularno napajanje.. Moze tu proci i model s 520w ali razlika u cijeni je samo 50kn pa se isplati uzeti jaceg brata.
Seasonic it is. Ovo je ujedno i jedina kategorija u kojoj baš ni otprilike nisam imao pojma što bi bilo dobro uzeti.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kuciste je ok, znam da je odabir subjektivan - iako bi ti prije preporucija Coolermaster 690 II Advanced. Imas i model sa plexiem koji je ujedno i 100kn skuplji.
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako ti se ne sviđa CM 690 II, razmisli o Corsair Obsidianu 700/800D ili Graphite 600T. Sve što je naveo kolega zmija, stoji.
Uvažam prijedloge... Pogledat ću navedena kućišta i odabrati neko koje mi se najviše svidi.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ako ti HDD triba za storage, uzmi si SAMSUNG 2TB, F4EG EcoGreen koji je prakticki brz ko i WD blacky no ima duplo vise kapaciteta, dosta je tisi i manje vibrira.
Namjena ovog HDD-a je baš za storage, a tišina i manje vibracije su sigurno dobre stvari tako da uzimam samsunga.

Puno hvala svima na prijedlozima i savjetima.
luskic je offline   Reply With Quote