View Single Post
Staro 04.05.2015., 20:56   #134
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Povecanjem perfomansi se povecava i potrosnja.
Osim ako ne kupis Intel. Salim se...

Citiraj:
Medjutim,neki ovdje zlonamjerno citiraju potrosnju kod uporabe npr. Prime95 koji stavlja proc pod puno vece opterecenje nego bilo koji RL app.
Ne brini se, dovoljan ti je Oraklo da ti pojede sve jezgre i cache koji mu mozes dati, tako da taj dio i nije neki argument.

Citiraj:
Vjerujem da ti nije logicna pomisao da ce nekome proc biti 24/7 u full loadu sa aplikacijom koja ga opterecuje 30% vise nego bilo koja aplikacija koja se koristi u RL.

Edit: ja cu dovest FXa da trosi slicno kao komparativni Intel,ako nekoga ta sitna razlika veseli I ako mu je stalo do tih petnaestak dolara godisnje koliko FX potrosi vise.
Nemoj se ljutiti, ali gledas svoj mali mikro-overklouk svijet.

Jedan od mojih klijenata, USASK, prosli tjedan je prednarucio Knights Landing. Vjeruj mi, svih 200 i kusur threadova cu jako dobro iskoristiti. Isto tako, na globalnoj razini, mnogima je stalo i do broja BTU-ova i potrosenih kWh jer racunaj matematiku sa 1.000 procesora. Dakle, pazi se itekako.

Nazalost, kao sto je netko lijepo konstatirao u nekom od threadova u zadnjih par dana, AMD-ove financije su kao i Agrokorove. Problemi su zaista sustinski i to je vrlo zalosno po sve nas. Nisam preponosan da imam AMD ako cu dobiti ono sto zelim za manje novaca, ali to nije tako, nazalost.

Na kraju krajeva, AMD/ATI kombinacija se pokazala zaista pogubnom jer te glupave drvosjece jos od '85. ne znaju napisati posteni komad softvera za svoj hardver, a nisu nista bolji od kad su akvizirani od AMD-a. To ti moze potvrditi stanoviti recenzent (koji ce se ovdje mozda javiti, a mozda i nece) koji je imao u rukama danas najmoderniju ATI FireGL/FirePro (ili kako li se vec taj kurac zove) te nije mogao pokrenuti oclHashcat zbog - :komfete, fanfare, kraljevski ulazak na binu: d r i v e r a. Da parafraziram poznati grafit iz mnogih urbanih sredina na Balkanu sredinom 90.-ih, "Boze, uzeo si krivog proizvodjaca grafickih".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote