View Single Post
Staro 23.04.2019., 21:36   #3049
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Oprosti ako sam te uvrijedio, nije mi to bio cilj, nego samo skrenuti pozornost na to da bi vjerojatno izgubio manje vremena i zivaca da je sve odradjeno kako proizvodjaci specificiraju bez obzira na cijenu maticne.

Istina, mogao sam na lijepsi naci srociti prethodna dva posta.

Nadam se da ce ti cim prije rijesti problem u servisu da mozes gustat u kompu.

Peace

Sve 5, ma grešku sam napravio kod kupovine prve asrock ab350m jer nisam gledao proc s obzirom da sam ju u dućanu odlučio kupiti, ko bi reko da gigabyteica istog cjenovnog ranga podržava 95 w tdp a ova ne, i onda mi još trebalo 3 mjeseca da skontam to uopće kada sam tražio bios za spomenutu ploču A s ovom sam znao što kupujem, i reko ako radi Aegis na staroj gdje ga isto nema u QVL mora i na novoj koja je nešto i skuplja, bolja itd. Živaca bi uštedio jedino da je radila ova nova b450 kako spada ili da sam u startu dao više love recimo za aorus od gigabytea ili nešto jače.



Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
BTW, koji je standardni JEDEC SPD setting na tom Aegisu (da sad ne kopam po netu)? 3000MHz je vjerojatno XMP profil, vjerojatno je standard 2400MHz ili tako nešto (što je i ovako vjerojatno brzina na kojoj bi Ryzenov memorijski kontroler trebao radit na svakoj memi bez problema).


BTW, možda ne bi bilo loše probat i na 2933MHz umjesto 3000, nagledao sam se informacija da meme na Ryzenu rade na 2933, a ne na 3000. Ako ne upali, ići na 2400/2133MHz. Ako se opet smrzava, čisto sumnjam da je do RAM-a.

Iako, zapeli smo za memu, a može bit bilo što


BTW, jel zadnja verzija BIOSa na toj MBO?

Ako se ne varam 2133mhz na 1.2 V jer mi to bios stavi kao default, 3000mhz je xmp. Fora je što mi u slotovima A1 i B1 nije htio bootati windows uopće ako je frekvencija bila iznad 26xx ako se ne varam, onda sam izvadio ram, bateriju, ubacio jedan modul u A2, bootao bez beda na 3000mhz na deklariranim postavkama za Aegisa, ubacio drugi modul u dual chanel i sve uredno radi u igrama, i onda se random kada surfam po netu freeza komp, ekran ne daje signal i samo restart pomaže, i to u prosjeku jednom dnevno. No ja sam isključio ram, ili je do matične, eventualno napajanja, iako mi sve smrdi na matičnu jer sam na staroj imao sve isto, iste postavke, clock od 3.9 na procu i nikakav problem. Jučer odvrtio memtest u xmp pofilu, također i Windows memory diagnositc, niti jedan error nije izbacio tako da je to valjda dovoljan pokazatelj da je memorija ispravna. Bios imam zadnji gore, pogasio sam sada cool n quiet opciju, u windowsima fast startup, te povadio usb bluetooth i wireless recivere kojih sam imao 3 u kompu. Možda zvuči glupo ali čitam po netu sve živo i javljaju se ljudi kojima takve stvari znaju uzrokovati BSOD, freeze itd., pa reko aj da probam, nemam što izgubiti. Eto danas još nisam doživio freeze, a za dalje ćemo vidjeti, dogodi li se još jednom ploča ide na servis i gotovo.
slavonac90 je offline   Reply With Quote