View Single Post
Staro 30.07.2019., 15:23   #148
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.


A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

S druge strane kolega u rentanom stanu s akarom i rasberijem te saku senzora za ne tako puno soldi radi svasta nesto (glupog i korisnog). On me nekako i nategnuo da probam i ono sto sam vidio kod njega mi je user friendly i zgodno (znam, cloud, kineski serveri...). Homekit sucenje i kako to izgleda je super. Jedino nemam pojma kako to njegovo radi s androidom. Pogotovo sad nakon iskustva s alexom jos vise razmisljam da NE kupujem nista prije nego vidim uzivo Da imam ajfon visemanje bi klonirao njegov setup po svojim potrebama
sto je ne tako puno soldi?
jer gledam da sam ja sve radio DIY pa mi je otislo prilicno novaca(ali ja i imam toga hrpetinu sto jes da jes)
RainZG je offline   Reply With Quote