View Single Post
Staro 12.01.2018., 11:25   #3042
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
Zasto toliko blatite sliku na TN matrici? Po pricama se da zakljucit da se na TN monitorima jedva razlikuje zuta od crvene

Istina je da je na IPS bolja slika ali za svakodnevno koristenje monitora pitan se bili neki prosjecan korisnik skuzija razliku pogotovo na monitorima do cirka 2000kn. Skuzit ce jedino ako side na podu dok je monitor na stolu
Ja iman 10 god TN matricu i nemogu se bas pozalit.

Tako da mislim da ima tu vise faktora osim IPS i TN. Vijerujem da je bolje uzet dobar TN nego jeftin IPS.

U ovo neubrajam ljude koji rade grafiku, obradu slika i videa jer oni svejedno nece koristit nista ispod 5000kn i naravno njima je bitno da ako je crvena boja na monitoru da ista nijansa bude na papiru.
Pa da, nije tolko loše. Isplati se malo žrtvovat klavitetu prikaza za više fps-a

Svaki monitor se da koliko toliko iskalibrirat i slika bude ok, ali nikako ne možeš pobjeći od limitacije kuta gledanja na tn-u. Iako nije baš primjetno u igrama
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Frend ima neki predator 144hz monitor i ja laik u windowsima vidim kako sve dela smooth itd. On dodje kod mene na partiju dirt rallyja (vsync 60hz) i ne zali se da mu izgleda trzavo ili lose.

Budem jednom probao dirt na tom njegovom cudu ako uspijem navuci 144 fpsa na 1060tici ikako pa da vidimo taj napredak.

Al kad vidim taj TN prikaz, najezim se po guzici.
Gdje god se kretnje kontroliraju mišem, pa makar bilo povlačenje prozora na desktopu, dosta je vidljivo. Za dirt i ostale vožnje nije toliko primjetno 60/144hz jer se igra joypadom ili volanom.
nub je offline   Reply With Quote