View Single Post
Staro 20.05.2017., 23:36   #1950
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Meni je došao taj ruter neki dan i zasad se čini ok. Koliko vidim ima noviji firmware gore:



Sad, prilikom instalacije opreme, pitao sam tehničara da li mi umjesto njega može ponuditi neki drugi router i rekao je da ima ZTE 931 i da mi ga može dati ali ako ću uzimati brži net (200/100 npr) onda mi ZTE neće to moći isporučiti jer ima samo 100 mbitne lan portove. OVaj 724 ima gigabitne i kaže da svima koji žele brži net stavljaju njih.

Imam paket 100/20 i preko žice ide nekih 120/27
Preko wirelessa (samo laptop spojen gore) ide 70/35(!!!), što mi je čudno jer preko WLAN-a ima brži upload nego preko žice . Ali solo lap ima dobre brzine za wireless.
Laptop ima Intel AC 7265 čip (2x2) i to kad sam mjerio bio sam na nekih 3 metra od rutera.
Kad je gore spojeno par smartphonea onda wireless pada i ide na laptopu 37/32 što mi je i dalje prihvatljivo.
U radu nisam primjetio nekih problema ovih par dana kako smo spojeni na optiku i nemam nekih većih primjedbi na njegov rad. Bilo bi svakako bolje da ima veću propusnost preko wirelessa ali ako ću trebati veću brzinu onda ću spojiti kabel.

Zasad ok uređaj, nadam se da će me dosta dugo služiti i da neću imati problema
alengrosevic je offline   Reply With Quote