View Single Post
Staro 27.11.2017., 21:22   #2209
Danči22
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
@3alfa3, živimo u Zg, stambena zgrada, jasno da je prostor prilično pokriven wifi signalom većeg broja mreža. No to nije opravdanje za brzinu wifija na 6 m zraka od rutera od 0.94 do 3,82 Mbita/s (uz ugovor od 100Mbita/s) s obzirom na činjenicu da smo sa starim operaterom (ugovor na 30Mbita/s) imali na istom mjestu, isti uvjeti mjerenja 17 do 18 Mbita/s - samo dan prije prebacivanja. Dakle, ruter je bitno lošiji. Ili su tehničari kod starog operatera bili spremniji pomoći i pronaći slobodniji kanal. Kako god okrenuli, T-com je prošlost za nas.

Dakle, u međuvremenu smo raskinuli ugovor s T-comom i vratili se starom operateru. Ugovor nam nudi 120Mbita/s, na žici toliko i dobijemo. Wifi na već uobičajenom mjestu mjerenja (isti uvjeti) preko 40 Mbita/s. Meni dovoljno. S time da sada opet imamo wifi signal u prostoriji u kojoj ga nakon prebacivanja na T-com nismo više imali, što znači da je kupovina AP-a postala nepotrebna za to mjesto.

Što se tiče kupovine boljeg rutera, ja nemam ništa protiv toga da ga kupim. dapače. I to sam i rekla društvu iz T-coma. Ali pod uvjetom da mi se za taj iznos umanji godišnji račun. Ja nisam kriva što oni isporučuju smeće od rutera i ako već moram kupovati novi onda neka oni snose trošak. Ili neka samoi počnu isporučivati kvalitetnije rutere.

Za mene i moju obitelj je ova priča sada završena. U međuvremenu sam u podrumu pronašla jedan stariji ruter (iskreno, nemam pojma više odakle mi) koji se može iskoristiti za dobacivanje wifi signala na ono prvo mjesto na kojem ga nikad nismo imali, a na kojem ga sada ipak želim imati. I to će biti to. Trošak za mene nula kuna. Sva sreća da smo odmah reagirali i raskinuli onaj ugovor na vrijeme...
Danči22 je offline   Reply With Quote