View Single Post
Staro 26.11.2014., 16:58   #132
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Normalno da hoće - to je prirodni slijed događaja (pa neće nazadovat) - samo je pitanje KAD. Možda će već od po meni prve prave next-gen igre - witcher 3 biti ozbiljan load na 8 jezgri (i to singleplayer igra) i možda biti bolji u od svih i5-ica kao u toj gore igri (i crysisu 3). Možda. Dualci izumiru u AAA igrama, quad postaje minimum (DA 3, WD, FC4, MGS i sl.) nekom logikom slijedeći na spisku za odstrel su dualci + HT - samo je pitanje kada, možda još godinama budu OK, možda već od wičera prdnu. Samim time ako je quad minimum - za očekivat je da takve igre onda mogu napraviti load i na 6 ili 8 jezgara (tj. da se te dodatne jezgre mogu osjetit na performansama)

Znači 99% multiplatform igara prilagođava konzolama i optimizira se za njih (što nije ni čudno jer se velika većina igara za njih prodaje) - a kako one imaju 8 AMD-ovih slabih jaguar "laptop" jezgara na malom clocku - prije će biti da im je važniji multithreading tj. raspoređivanje loada na što više jezgara, nego neke visoke single core performanse (u kojima amd sucka naspram intela) i "hlađenje jaja" sa ostalim jezgrama. To su samo neka moja laička nagađanja
Pozlatile ti se riječi

Vidjet ćemo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote