View Single Post
Staro 24.10.2020., 18:30   #13918
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Dobro, jednako tako mnoge nisu, zato je potpuno bespredmetno raspravljati o tome je li nešto bezveze ako je izmišljeno ili nije. Možda će za 1000 godina baš takav android biti moguć tehnologijama koje mi danas ni ne možemo zamisliti. Kako znaš da nije moguće postići levitaciju modifikacijom Higgsovog polja npr.
Uhh, koliko teksta samo sto sam odgovorio na tvoje rasclanjivanje Sci-Fi i objasnjavanju sto po tebi znaci Fi, ignorirajucu sto znaci Sci. Da te citiram, "Spoiler alert, ovaj Fi u Sci-Fi znaci fiction, nešto nestvarno, nemoguće." Sad opet pises da je mozda ipak moguce. Dakle da li je onda Sci-Fi nesto moguce ili nemoguce?


Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Fikcija u seriji služi kao vozilo kojim se krećemo po radnji, potpuno je nebitno kakva je to fikcija, ima li logike ili nema. Želiš relalizam, gledaj dokumentarce bokte, a ne da se žališ da je malo previše sci fi ili je premalo, ili ti se ne sviđa kako tehnogija funkcionira.
E pa vidis, tebi je nebitno, nekima je bitno. Ako npr. citam ili gledam The lords of the ring, onda je to fikcija, fantazija i tamo je sve dozvoljeno i u redu. U okvirima tog phantasy svijeta. Ako pak citam/gledam nesto sto bi htjelo biti SF, onda ipak trazim logiku. I da, gledam dokumentarce, citam knjige...

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Neki biseri su se već žalili na određenu radnju s ponovnim pokretanjem određenog odijela u jednoj drugoj seriji jer nije radilo dobro, i odma idu komentari kako je reboot moguć ako je nešto potrgano i slično, nije to Windows 10, i sl. Možda baš to odijelo prilikom reboota ima check komponenti i kad se reboota preraspodijeli procesiranje po ostalim procesorskim bankama ili drugim dijelovima tako da bude funkcionalno.
Aha, ajmo sad malo i osobni napad. Mislim da je svima jasno na koga se odnosi taj "biser" iznad.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ljudi, treba se opustiti i gledati radnju, ne se opterećivati time jer nešto u našoj stvarnosti nije jednako moguće ili uopće potencijalno moguće, gledate djelo fikcije i ljudske mašte, ne dokumentarac.
Zapravo bi se ti trebao opustiti i ne opterecivati se da li se nekom svidja ista serija ili film kao i tebi. Tema je "Serije - dojmovi, komentari i preporuke". Dakle svatko ima pravo napisati, po mogucnosti argumentirano, zasto mu se nesto svidja ili ne svidja bez da ga netko odmah napadne da je biser, neka onda gleda dokumentarce i sl. Neki su ljudi kriticniji, obrazovaniji, nacitaniji... pa im smetaju nelogicne stvari.

@Franf je tu dao odlican primjer iznad, da ga ne citiram sad.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote