View Single Post
Staro 06.09.2018., 11:32   #2490
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,103
Što se vježbanja tiče, ne mora uvijek biti tako, prva za zagrijavanje, druga i treća s max, četvrta nešto manja... Nije uvijek po šabloni.

Postoje drop setovi, postoje super setovi, postoje setovi za što veću kontrakciju mišića, postoje setovi za dizanje snage itd.

Sve ovisi, ali nije uvijek isto. S tim što ti radiš će se mišić s vremenom naviknuti i učinkovitost istih vježbi će pasti, dosta.

Što se prehrane tiče, nema velike filozofije, "eat big to be big".

Moja preporuka:
4 x tjedno GYM (ako možeš i 5 bilo bi super). Zanemari ove vježbe doma, vježbe po 15 min, prvo jer nema učinka, drugo jer ćeš prestati to raditi nakon kratkog vremenskog perioda. Najviše gubiš/dobivaš s težinskim treninzima. Teži trening, više izvlačiš iz njega.
Pokušavati raditi i vježbe s većim težinama , tipa squat pa raditi 6 serija po 5, ili 6 serija po 3 itd. (bar jednom do dva puta mjesečno ubaciti takav trening)
Bez obzira jesi li na masi ili defki, nikad ne zanemariti kardio
2g proteina po masi minimalno, ako ide više, super
5-6 obroka svakako probati.
Malo smanjiti unos masti (ne želiš body fat, želiš mišić), probaj nekih 80g pogoditi. Maslinovo ili kokosovo ulje, dobar izvor masti npr.
UGH je ok, možeš malo i ciklirati da ti se tijelo ne navikne na unos. Unosi 250g - 300g - 350g. Nemoj jesti samo rižu, zgaditi će ti se sve će otići u kurac.
UGH unosiš do prije treninga + neki ugljikohidratski obrok iza treninga (moja preporuka 20-30g dextroze, za brži oporavak mišića).
Pokušavati pogoditi taj mišić najbolje što možeš, moraš dobiti taj osjećaj. Masa ljudi, rekao bi čak i većina, nema pojma po teretani, neki čak i nakon dugo godina vježbanja izgledaju gotovo isto kao i prije.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.09.2018. u 14:56.
Mommistake je offline   Reply With Quote