Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 02.05.2017., 09:49   #105
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Jel bio netko skoro u Bugarskoj? Idem tamo na tjedan dana s faksoma a koliko sam upoznat sluzbena valuta im nije euro?? Hvala ako netko zna.
Da, tamo je valuta bugarski lev, 1€ ti je 2 Leva.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pozdrav.

Pitanje. Namjeravam ići u Sarajevo s djevojkom. Idem autom, išao bi na jedno noćenje ili jedan dan od jutra do mraka.

Zanima me, kojim putem krenuti za Sarajevo? Gdje parkirati da mogu cijeli dan biti u gradu?

Hvala
Ako te mogu odgovoriti od puta u Sarajevo, evo odgovaram te.
Ako ne mogu, preporučam da autoputom ideš do graničnog prijelaza Gradiška ispod Novske te se spojiš na autoput do Banja Luke. Nakon toga uz kanjon Vrbasa ideš na Travnik do Sarajeva. Istim putem natrag. Ljudi preferiraju na Slavonski Brod pa preko Doboja i Zenice do Sarajeva, no cesta je dosadna, previše šlepera koji koče promet, krajolik nikakav. Put traje od 5-7h, ovisno o gužvama na cesti i stanju na granici. Ako si umoran, stani u Banja Luci, poslije toga nigdje sve negdje tamo do Travnika/Viteza jer ne znaš na kakve budale ćeš naići (vlada onaj stari četnički zanos nažalost). Nemoj ostati jedan dan od jutra do mraka jer ćeš biti mrtav od toliko vožnje, prenoći radije. Parking se uvijek da naći po šoping centrima ili uz cestu, samo izbjegavati čudna mjesta jer provaljuju u aute na dnevnoj bazi.

Odmah da ti velim da u Sarajevu nemaš kaj vidjeti, osim Baščaršije, mosta festina lente i dva tri spomenika kulture. Tamo ždereš i piješ. I cijene nisu baš jeftine, pogotovo ne u centru i bližoj okolici, sve je kao i kod nas (piva 15kn 0.5, ćevapi 30kn, burek 20kn). I da, pazi na policiju, mi smo tamo i natrag prošli oko 30ak patrola minimalno, mjere brzinu radarima, imaš čak i neke fiksne kamere (a više manje svugdje je 40-60km/h gdje možeš komotno voziti 80-100), strane tablice su im omiljene jer traže mito da ne pišu kaznu.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote