View Single Post
Staro 28.05.2011., 10:25   #53
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Visage, nema klasičnog tvojeg komentara o pripadajućim wifi videima...

Čudi me da se nije spomenulo je li se ponovo provela studija smeta li ljudima ovo?

Mislim da su napumpali to sve, kaže čovjek oko 10te minute u prvom videu da je RF zagađenje pristupno već desecima godina.
Moram se nadovezati: sigurno je da postoji nekakva interferencija živog svijeta sa svim tim RF zagađenjem. Sličan primjer je zašto se u relativno malom krugu oko dalekovoda ne grade stambeni objekti, nepoznat je učinak tolike količine struje koja stvara magnetsko i električno polje na čovjeka.

Dok sigurno postoje vidljive reakcije na sve to, preeksponirane su i stvaraju placebo efeket, naročito kod ljudi koji kupuju na topshopu ab-muscle, steam-čistač i slične gluposti... Sam termin "radijacija" tome samo pridonosi, a može se izreći na podosta drugih načina.

Zanimljivo je da kod drugog flmića čovjek ima napravu koja interferenciju RF valova sa elektronikom unutra pretvara u smetnju na zvučniku što je totalno drugačiji sustav od čovjeka. Oduvijek se zna da se pri projektiranju el. uređaja najveća pozornost mora pridati osjetljivosti na takve, RF, smetnje.

Još bih samo htio reći da je cijeli živi svijet odavno izložen RF zagađenju, samo to nije bilo jasno dok se nisu prvi sateliti poslali u atmosferu pa su se na kraju pokazali nekako neispravnim. Sunce, Zemlja, nebeska tijela, sve su to izvori svih oblika zračenja. I dok nas naša atmosfera donekle štiti od tih utjecaja, nesumnjivo je da smo uvijek bili ozračeni.

Samo se sad priča o tome na dugo i na široko.

Prestanite koristiti wifi, mobitel, računalo, budite informatički nepismeni, muzite krave na selu. Ali ne brinite, stotine milijuna ostalih uređaja će Vas uredno ozračiti, tako da ćete biti u području oko nule-minus, barem što se količine "radijacije" tiče.

EDIT: farmaceuti i teorije zavjere, da ne pričam o tome puno, samo bih rekao da je jako puno bolesti prisutnih danas čista glupost i varanje naroda. Primjerice, priča se i da je osteoporoza izmišljena bolest, sa čim se slažem: čovjek ima najveću gustoću kostiju oko 35 godine, tj. dotad se treba voditi računa o količini tvari unesenih u organizam koja služi izgradnji kostiju. Mnogi ljudi to zaborave nakon puberteta, ne hrane se dobro i redovito i na kraju postanu žrtve nečega što nije osteoporoza, već uobičajen tijek slabljenja kostiju uvjetovan normalnim degeneracijskim svojstvima ljudskog tijela.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 28.05.2011. u 10:30.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote