View Single Post
Staro 10.09.2010., 22:54   #145
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Joooj ima i ova tema...

Daklem, imam i ja nešto reći. Koliko se ja razumijem u anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava te samu neurofiziologiju, a o tome se ovdje zapravo i radi; ''učenjem mišića'' da postanu dizalice/prese/drobilice i slične mehaničke naprave brutalnim dizanjem više desetaka kilograma nećete postići ništa osim, uvjetno rečeno estetike i brutalne izotoničke kontrakcije mišića samo u jednom smjeru. Daleko od toga da bi se mogli zaštititi od eventualnog ozljeđivanja pri bavljenju nekim sportom (naprotiv), nećete dobiti na brzini, o balansu i koordinaciji neću govoriti jer se to samo time može smanjiti. No nisam protiv teretane. Svi koji žele unaprijediti svoje tijelo u sposobnostima trebali bi kombinirati sve oblike fizičke aktivnosti, kao što to npr. radi Flikoman, samo što bih ja tu još dodao vježbe balansa i koordinacije na balans platformama ili uže za skakanje na prilagođenoj podlozi, puno plivanja, vježbe propriocepcije i učestalo (rekreacijsko) bavljenje nekom vrstom momčadskog sporta.
Ajde vec kad si poceo spominjat kordinaciju i sve ostalo pa da recem i ja da ne provodim vrijeme u teretani samo..
Pon: Teretana + plivanje
Uto: Girje ( u kombinaciji sa hrvanjem i pomalo boksa) + trcanje
Sri: Teretana + plivanje
Cet: Girje ( u kombinaciji sa hrvanjem i pomalo boksa) + trcanje
Pet: Teretana + plivanje
Sub: Bicikla + odmor
Ned: Samo Teretana
Tako da sta se tice tromosti, kordinacije i sl. nimalo mi ne fali kad kombiniram to sve!
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote