View Single Post
Staro 10.09.2010., 22:28   #144
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Joooj ima i ova tema...

Daklem, imam i ja nešto reći. Koliko se ja razumijem u anatomiju i fiziologiju lokomotornog sustava te samu neurofiziologiju, a o tome se ovdje zapravo i radi; ''učenjem mišića'' da postanu dizalice/prese/drobilice i slične mehaničke naprave brutalnim dizanjem više desetaka kilograma nećete postići ništa osim, uvjetno rečeno estetike i brutalne izotoničke kontrakcije mišića samo u jednom smjeru. Daleko od toga da bi se mogli zaštititi od eventualnog ozljeđivanja pri bavljenju nekim sportom (naprotiv), nećete dobiti na brzini, o balansu i koordinaciji neću govoriti jer se to samo time može smanjiti. No nisam protiv teretane. Svi koji žele unaprijediti svoje tijelo u sposobnostima trebali bi kombinirati sve oblike fizičke aktivnosti, kao što to npr. radi Flikoman, samo što bih ja tu još dodao vježbe balansa i koordinacije na balans platformama ili uže za skakanje na prilagođenoj podlozi, puno plivanja, vježbe propriocepcije i učestalo (rekreacijsko) bavljenje nekom vrstom momčadskog sporta.

Edit: bilo je nekoliko jako dobro napisanih postova o prilagođenoj prehrani. Pa eto, da i to navedem kao jednu od esencijalnih stvari za postizanje nekakve ''više'' tjelesne sposobnosti i građe. Ja kažem ovako. Jedite SVE UMJERENO i prirodno (tu potpisujem nekoga tko je predložio ukidanje industrijskih sokova). Nemojte jesti do sitosti ili preko (moj grijeh, al tu sam jako slab, priznajem). Imajte više obroka dnevno i potrudite se ako je ikako moguće da obroci budu u isto vrijeme. Ako planirate veću mišićnu aktivnost u kratkom roku (cijepanje drva, pomoć u baušteli i sl.) slobodno pojedite više, pogotovo u smislu ugljikohidrata (tjestenina, kruh) koji će vam dati dosta ATP-a za aktivnost koja je pred vama, a neće vas usporiti i oslabiti kao da ste konzumirali zasićene masnoće.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 10.09.2010. u 22:40.
Tomtam je offline   Reply With Quote