View Single Post
Staro 24.01.2019., 13:38   #67
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Uzeo sat iz Velike Britanije, plaćen PayPalom, u devetom mjesecu prošle godine. Prije par mjeseci sam ga poslao preporučeno u Singapur (mjesto proizvodnje) na servis (koji sam na žalost morao platiti, jer mi ne priznaju kvar pod garanciju).
Servis i slanje natrag ukupno plaćeno 115$ PayPalom, poslali mi DHL-om.
Stiglo na carinu, uredno poslao račun za plaćeni servis i izvadak PayPala. Nakon toga traže račun za sat, poslao im i to. Gamad sada traži da platim carinu i PDV na sveukupno iznos računa za koliko je sat kupljen i cijenu servisa koji sam platio !
Napomenuo sam gospođi iz DHL-a da je sat kupljen u Velikoj Britaniji ali ona kaže da na žalost ne može utjecati na odluku carine.
Jesam je ovdje lud i nešto sam propustio u cijelom ovom slučaju ili ova država uredno želi oguliti "pješadiju" dok s druge strane gubi milijune na špekulacijama veliki tvrtki ?
Rekao sam, ako budu inzistirali na tome da platim iznos na sve, da pošalju sat natrag i da ću se ja dogovoriti sa pošiljateljem da mi pošalje običnom poštom na drugo ime i adresu i da ću tako zaobići sve carine i davanja (pošto je ionako samo "glava sata", paketić je ultra-malen).

EDIT:
Zna li netko kakvu mail adresu od Carine na koji se može poslati upit na koji će mi netko objasniti kako oni mogu cariniti robu koja je kupljena u EU, a poslana van EU na servis ?
__________________
Matta je online   Reply With Quote