View Single Post
Staro 03.12.2010., 10:42   #75
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
a moguce je nastaviti istom plocom, ako nabavis potpuno istu ili da barem ima isti chipset, kako je vec bilo govora na forumu, al to je rizicno, stand alone kontroler seces iz servera u server i imas podatke...

optiplex nije server, a poweredge je, tu nema daljnje rasprave o namjeni...
ako trebas masinu pouzdanu za rad kao server nemozes u tu svrhu koristit mini btx kuciste, to se samo po sebi kosi s nekim serverskim osnovama...
ako vam te masine i server donose zaradu ne vidim cemu onda stediti na sredstvu rada koje ce se vjerojatno brzo isplatit...
da nebu sad neznam kakvo drvlje i kamenje na mene, optiplex masine su dobre, daleko od toga, ali sama cinjenica mini plasticno kuciste za server je meni dovoljna za kraj rasprave, ali to sam samo ja

nadalje, sto se tice konfiguracija koje si naveo, to su osnovne koje se nadograduju ovisno o korisnikovim zeljama i potrebama, power edge cisto sumnjam da dolazi bez ECC rama, ja jos nisam vidio ni jedan u 15 godina...
u svakom slucaju poweredge je vise testiran u labosu nego optiplex i ima bolji support...
za ovakve poslove sto si naveo P3 bi te zadovoljio i bio dovoljno stabilan, tako da opet kazem, pogledajte za rabljene i refurbished masine....
masina sa single ili dual prestoniom je ocigledno overkill za vase potrebe, a proci cete cijenom kao da uzmes ovaj novi optiplex...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote