View Single Post
Staro 14.01.2021., 11:38   #294
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Glavno da nema zabilježbi na nekretnini.
Šanse za zayeb su ravne nuli.

A što je sa služnostima, pravima doživotnog plodouživanja, pozitivnim/negativnim zabilježbama postojanja građevinskih, uporavnih dozvola, ?
Nisu sve zabilježbe iste.

NHF, ali ljudi koji razmišljaju kao ti su mi tokom godina donijeli popriličnu količinu novca jer ispravljati nastalu grešku je par puta skuplje nego da ti netko od nule pregleda situaciju.





Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja sam onomad upustio u kupnju stana koji je imao ukupno 3 zabiljezbe (porezna, založno banke i ovrha) bez agencije, uz jako puno srece sam uspio sve rijesit i na kraju kupit stan, (iako je u par trenutaka spletom okolnosti izgledalo da će bit frula) ali svima od tada savjetujem da ni ne gledaju stanove koji imaju bilo kakve "mrlje" u ZK izvatku

Neke stvari se mogu riješiti, - založno pravo, problem je ako je zabilježba donesenog Rješenja o ovrsi, što za sobom povlači zabilježbu zabrane otuđenja i opterećenja nekretnine.
Što se tiče agencija za nekretnine, rekao bi da su u najvećem dijelu živi užas (a tokom godina sam radio ili pregldavao ugovore od 20+ agencija), jer ti ljudi ne znaju pročitati vlasnički list, a pojmovi tipa zabilježba, hipoteka, zabilježba spora, zabilježba otvaranja stečajnog postupka su im nepoznanica.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 14.01.2021. u 11:46.
Colop je offline   Reply With Quote