View Single Post
Staro 14.01.2021., 10:14   #292
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ja ovih dana rješavam kupnju stana u ZG, nakon 2 godine potrage. Okej, nije uvijek bilo istim intenzitetom i korona je u jednom trenutku sve zaustavila, ali dvije godine pratim oglase. Još do 2018. su cijene bile dosta niže i onda su odjednom porasle i zadržale se na toj razini do danas. Šta se tiče oglašenih cijena, rekao bih da većina prodavatelja u startu stavi bar 10% višu cijenu od onoga što očekuju. A neki i debelo višu, pa onda takvi oglasi stoje na Njuškalu po godinu dana i čekaju da se neko upeca.

Agencija može olakšat proces, ali nisam imao baš najbolja iskustva s njima, ljudi kao da rade svoj posao preko neke stvari. I ta njihova usluga definitivno ne vrijedi para koje naplaćuju.

Po pitanju dileme novo/starogradnja, jednostavno treba uzet u računicu cijenu starog stana + trošak renovacije i usporedit s novogradnjom. Sranje s novogradnjom je šta te uz visoku početnu cijenu usput oderu i obaveznim parkirnim/garažnim mjestom i spremištem, šta ti dodatno poveća cijenu kvadrata stambenog prostora. Mislim, garaža je super stvar. Ako imaš 15k+ eura viška
Interpol je offline   Reply With Quote