View Single Post
Staro 17.06.2019., 06:47   #3131
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
10-20% sto ce te dobiti prelaskom sa svog ryzena 1. ili 2. generacije NIJE veliki upgrade, ali jasno veci bencevi i da se napokon ima perfomans neklokanog intela pojedinca moze uveseliti.
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ili u jos boljem prijevodu, napokon postizu intelov single core perfomans od prije 5god.
Tebe baš nešto žuljaju AMD i Ryzeni ?
Ok, tvoja stvar ali ne moraš onda iskrivljavati činjenice.
Ovo JEST veliki upgrade jer uz veći IPC, taktove i manju potrošnju donosi 12 i 16-core u mainstream čega prije Zena nije bilo ni u HEDT-u (bar na ovom forumu to ne treba posebno pojašnjavati). Mogao si onda napisati i koliki su bili skokovi kod Intela po generacijama ili da je povećanje broja jezgri u mainstreamu od 2007. do 2017. = 0.

Uhvatio si se single core performansi kao da je to jedino mjerilo (ako tebi i jest isto tako je nekom drugom zadnja rupa na svirali) a i SMT Zen arhitekture je primjetno bolji.
Meni jedini "dobar" Intelov CPU zadnjih par godina je bio i7-5820k i tu mislim na cijenu i efekt upgradea jer sami procesori nikad nisu bili problem, dapače, odlični su (od i3 do Xeona), ali Intelova politika i bahatost je prešla sve granice.

Možda malo offtopic, ali AMD je uveo i praksu da se stariji modeli procesora ostave na tržištu uz osjetno sniženje cijena pa se sad R7 1700 može naći po cijeni i3-8300 odnosno manje od cijene za npr. i5-9400F. Naravno, to ne znači da je sad AMD super-duper altruistička firma, ali meni je Lisa Su, prema većini CEO-a drugih IT firmi, drugi svemir. Sluša i razumije korisnike, bitniji joj je napredak od politike i ono po čemu je stvarno posebna, razumije i zna što radi. Pravi IBM-ov kadar u najboljem smislu te riječi .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote