View Single Post
Staro 10.06.2010., 11:55   #31
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
E ovako: CUDA je brutalna jer ima ogromnu računalnu moć u vidu obavljanja enormnog broja operacija u sekundi i može se programirati u najobičnijem programskom jeziku (C/C++) da izvršava operacije koje neće samo računati piksele za neku igru, već operirati nad nekim konkretnim podacima. Graf kartica s CUDA-om se obićno koristi kao koprocesor (kompleksni dijelovi programa se prebacuju na grafičku karticu). Ubrzanja su velika, reda 10x, ovisno naravno o programu. Uglavnom se primjenjuje u simulacijama s velikim brojem ulaznih parametara gdje želimo vidjeti kako će se sustav ponašati, naravno i u obradi signala. Znaci farmacija, medicina, ludi meterolozi itd...

Btw, mislim da nema smisla uspoređivati CUDA-u gt260/280 i fermija jer ju fermi papa sam tak...

Fora je u tome da se za 2500kn može nabaviti komad hardvera koji može zamijeniti skoro cijeli manji cluster računala.
Ima jedna ekipa na jubitobiju koja je uparila 6x gtx295 i zamjenila im je stroj koji je dosad radio mislim nekakav prikaz kostiju u vrlo sitnim detaljima.

Zadnje izmijenjeno od: Zli-deda. 10.06.2010. u 12:02.
Zli-deda je offline   Reply With Quote