View Single Post
Staro 13.08.2017., 04:52   #2485
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Dupli post ali da ne izgleda ko salata onaj gore...

Evo konkretno jedan primjer mogucega scenarija privatno vs javno:



Dakle netko nesto mora staviti da bi skupljao IP adrese.
Na javnim to mogu raditi beskonacno i samo skupljaju i salju zalbe prema tvojem ISP-u.

Na privatnima eto ja/ti/on skinio i dobio po prstima... sta ces prvo ? Pa odmah izvjestiti staff da si skinio torrent od toga i toga uploadera i dobio kaznu.

Naravno da ce staff tog "uploadera" odmah zbanati i ne samo njega nego i S/N hdd-a, MAC mrezne i jos par S/N svasta nesta u racunalu pa se ti ponovo regaj sa tim racunalom ako mozes

Jednostavno im to nema svrhe raditi jer nakon banna 20-tak kompletnih racunala sta ce mjenjati sve ? Sto bi se zahebavali sa time kad imaju javne trackere.. stave i gledaju te kak si skinio to i to kao ti
i da sumiramo, ti preferiras seedbox i private trackere,

ja preferiram VPN i javne.

rezultat navodno isti, s tim da bih ja rekao da je VPN jos bolja opcija jer nema sanse da se igdje vidi tvoj IP niti promet (naravno koristiti VPN koji ima 0 log policy )

seedbox sam malo pratio, i to meni ne bi sljakalo jer imas ogranicenje u prometu, i ispada jako skupo, ja lupam mjesecno prometa ukupno u kuci oko 1Tb, od toga torrenti sigurno pola. VPN me kosta mjesecno mislim 6 dolara.
Gabre je offline   Reply With Quote