View Single Post
Staro 09.02.2017., 23:40   #642
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Jedna bitna stavka u tome svemu, trenutno koju god valutu kopao ne možeš napraviti povrat uloga u 12mj. Ako plačaš struju nikako nije moguće a pogotovo ne još u tih 12mj zaraditi. Ugrubo u većini slučajeva ROI je u 18mj barem...bliže 20mj.

*RX 470 4GB daje oko 230 ZEC
*RX 480 8GB daje oko 260 ZEC

U većini slučajeva 480 8GB je skuplja oko 500 kn. S time dolaziš do računice da RX480 nije isplativa jer da bi kupio 5kom treba ti oko 10 000kn to je oko 1300h/s, a za 10k kupiš 6x RX 470 i ostane ti 1000kn za napajanje, 6kom RX 470 4GB daju oko 1380h/s što ispada 80-100h/s više za manje para...

Najbolje je krenuti sa https://simplemining.net/ jer gore imaš sve majnere koji se najviše koriste i sve je lako za postaviti. Jedina mana je što ne možeš undervoltati i smanjiti potrošnju, za to je najbolje koristiti windows miner i sapphire trixx ili još bolje WattTool.

NiceHash je dobar, ali mislim da je preko njega manje isplativo jer koliko sam upoznati i oni još uzimaju FEE i mislim da je bolje manualno šaltati što ćeš kopati. Pratiš valute koje kopaš i po potrebi se prebaciš.

Moja preporuka je da se krene sa ZEC-om. Simplemining na stick + Optiminer + koristiš Flypool ili Dwarfpool. Wallet koristiš direkt na mjenjačnici, npr Kraken, tamo napraviš ZEC adresu na koju majner šalje ZEC koje poslje prodaješ u Eure ili BTC ili nešto drugo...

Procesori se jednostavno ne isplate...i to jednostavno zanemari ulagati lovu u njih jer je bolje uložiti u grafe.
Hvala na konretnom odgovoru, par stvari mi u računici nije jasno:

Kad napišeš da grafa daje XY ZEC, to misliš na h/s po grafi? Ili je to na godišnjoj razini vrtoglavih 7k$ (1ZEC=32$)?

Kako se vrednuje hash/sec?

Pokušavam staviti na papir, ali ne razumijem što je što ovdje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote