View Single Post
Staro 02.05.2018., 21:43   #57
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Kod nas se i najjednostavnije stvari uspiju iskomplicirat, a kamoli nesto tipa narucivanja izvani. Volia bi da ide glatko, ali ne, realnost je sasvim druga prica...

pa recimo da me ws2016 iznenadjuje na svakom koraku. prvenstveno sam osta paf koliko je brzi od w10, bar clean install.
uspia sam konfigurirat storage spaces, zasad podijelit jedan folder, dodijelit korisnike istog, ubacia quotas, namistia na tom istom folderu. sutra planiram ubacit dva-tri diska, vidit sto triba za raid1 i/ili raid 5, softverski, i onda dalje. Freenas, Nas4free i slicni svakako su vise user friendly, ustvari consumer friendly, ali kako na raspolaganju imam vise identicnih masina koje trenutno nisu u aktivnom pogonu, mogu s njima u paraleli eksperimentirat. Neke stvari koje su divne i krasne u virtualci, eto, ovdje isplivaju na vidjelo. Srica, google is your friend, ali u ws2016 samo u IE varijanti, i to tek nakon sto se iskljuci enhanced security. Tek s ws2016 u odnosu na w10 vidis koliko kontrole mos imat nad sustavom.
wifi je offline   Reply With Quote