View Single Post
Staro 18.06.2009., 10:43   #135
manki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 321
narode, mozhe pitanje?
jucher stara ishla placati rachune i bacim ja pogled na T-Comov rachuna malo...
samo kaj me nije roknulo u orbitu kad sam popizdil; vidil sam da mi naplacuju brzinu od 10/512, a ja vec godinu dana nemam tu brzinu...

zval sam sad u SZK i javil mi se neki dechko i ispituje me on tako podatke i ja mu velim u chem je problem...
on nekaj tipka, vidi nekaj na ekranu i veli, da tako je vi imate manju brzinu, ok i ide on do kolegice da neshto razjasne...
vrne se on za 5min i krene me uvjeravati da ja imam paket 10/512.....kad je pochelo kljuchati iz mene...ali idem ja smireno da mu ne graknem pa da me odfakofira...
reko jutros sam se spojio na ruter i pogledal statistike i nemam sigurno taj 10/512 paket, vec onaj 2/256...vidi dolje:

MODE: ADSL2+
LINE CODING: Trellis On
STATUS: No Defect
LINK POWER STATE: 0

SNR MARGIN (dB): DS-13,7 US-17,2
ATTENUATION (dB): DS-36,0 US-20,3
OUTPUT POWER (dBm): DS-15,1 US-12,7
ATTAINABLE RATE (Kbps): DS-10964 US-1180
RATE (Kbps): DS-6015 US-765
.
.
.


da dalje ne pishem bzvz (nemrem odavdje uploadat sliku ) tu se vidi sve vazhno...
mislim nisam genije, ali prema ovome se vidi da imam 6/765 (zbog MaxTVa, jel tak?)

i tako meni frajer krene prichati da vec dvije godine imam 10/512 paket (prijashnji 8/512), shto nije istina, jer smo proshle godine smanjili jer linija nije vishe mogla izdrzhati - maxtv je pucao (ja sam malo tweakal si vezu )...
i reko ja njemu da sam prije drito mjesec dana trazhio da mi daju ovu vecu brzinu 4/256, jer sam josh na starome....da sam jutros i skidal sa njihovog sitea di se vidi da mi skida sa nekih 207-208kbps...
i spojil me on svojoj kolegici koja mi je ljubazno uputila smanjila brzinu....i uputila zahtjev za povecanjem brzine sa mojih NOVIH 2 na 4/256...

aj mi molim vas recite jel sam u pravu i kaj mi je delati...?
jel kolko vidim, u pravu sam i chim dojdem doma idem kopati po starim rachunima da vidim da nisam lud...da su mi prije naplacivali ovaj pochetni paket...
i josh dodatno pitanje...nisam maher, ali kakva mi je kvaliteta linije? kolko kuzhim podrzhavalo bi mi do 10/1 vezu (teoretski )...

thx
manki je offline   Reply With Quote