View Single Post
Staro 24.01.2022., 17:33   #54
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Kako baba u podrumu stalno kuha stalno komentiram koliko plin u 1mj smrdi ko kuga, Boja se mjenja kao RGB na ventialtorima. Kontam kad uzimaju mjerenje ide dobar plin kad to prode udri sra*je. Zadnje 3 god drzim dan/noc upaljeno (na 24.5 po ariston termostatu relano unutri je 22.5-23C) kad krenu temp ispod 10C negasim do kraja sezone. Radi se o Aristonu atmo bojleru, 140-150 m2 grijanog prostora. Za 12mj/2021 rata 950kn to mi je do sad u 3 god najveca rata, nisam presao 750kn do sada.

Konkretno maksimalna temp je 55C namjestena na bojleru, pumpa ima namjesten naknadni protor od 7min, to je neko vrijeme koje treba da radijatori prenesu energiju u prostor, bez da pumpa prestane s radom a u sljedecem paljenju bojler odrzava samo plamicak kako bi dogrijao vodu. Kuca je izolirana 10cm Stiroporom.

Koliko vidim dosta vas ima dodatne spremnike s vodom, da se mene pita to bih iscupao van, netreba bojleru toliko dugo da ugrije vodu koju ti pustis, ako je u istom prostoru vec za 10 sek ti imas toplu vodu. Ja imam na profilu namjesteno da je do 9h ujutro 40C preko dana dok su klinci kod kuce voda je na 34C navecer je opet na 40C, ako ti treba veca temp povecas si s par klikova. Cim ti nesto pomrdas i vremenski upadne po tablici on opet resetira na vrijednosti koje si postavio, tako da nema rasipanja energije na tom dijelu.

Mislim da bi ove god mogli ocekivati hrpu EU drangulija po pitanju dizalica topline i njihovo uvodenje.

Svakako bi trebalo imati u obziru par panela + Dizalica, recimo kod mene u opcini mozes dobiti za energetsku ucinkovitost ali ne mozes dobiti nista sufinancirano za obrt/firmu. Tako da tko ima na umu mijenjati samo pratite.


U garazi mi je bojler i spremnik ispod njega. kupatilo je udaljeno nekakvih cca 20 metara cjevovoda. malo predaleko da ne bi imao spremnik i recirkulaciju...

btw, da se ispravim, voda mi se za spremnik grije na 47, a ne na 57, kako sam naveo u prijasnjem postu. u planu mi je prijava na dizalicu na sljedecem javnom pozivu. ali, do onda cu poluditi, jer ako je ovo ispravan racun, nema mi smisla. do prosle zime sam imao Vaillant star 22 godine, radijatorsko grijanje i polaz je bio na nekih 65C. i onda su racuni znali dolaziti tako, ali sada nakon nove stolarije, novog bojlera, polaza od 40C i nepunom mjesecu grijanja, dobijem isto toliko. a nadao sam se cca 300kn manje!
bacelj je offline   Reply With Quote