View Single Post
Staro 11.12.2008., 17:14   #12
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
kakav tocno odziv ima to mislim da nikoga tko ga kupuje nije briga jer je kod njega bitan savrsen prikaz boje, zato i kosta 15kkn

konkurent na kojeg sam zaboravio iskreno, a dostupan je i na nasem trzistu je hp lp2480zx, nesto malo veca cijena od doticnog eiza, ali napredniji u svakom slucaju. less inportant za rekao bi sve nas

pa u principu vecina ljudi nema problema s prelazenjem s crt-a na lcd uopce, makar se i o nekakom prosjecno kvalitetnom tn modelu radilo jer osim kuta gledanja realno nisu losiji od crt monitora ako ti nije bitno da boje budu apsolutno savrsene. Ako je to bitno, onda i ovog imas iskalibriranog pa ces i tn-ca nekog moci dotjerat u red kakav takav, ali tu onda dolazimo do potrebe skupljih i kvalitetnijih matrica gdje odmak manjeg kuta nece predstavljat preveliku i/li nikakvu distorziju.

ako zelis u nekom normalnijem cjenovnom rangu 24" monitor koji bi bio dostojna zamjena 959nf, baci oko na vec vise puta u ovoj temi spominjani hp. za ~4000kn je tesko dobit nesto ekvivalentno. Nedostatak mu je sto tvornicki prakticki nije kalibriran uopce pa obzirom da je rijec o wide gamut monitoru (kakvi ce uskoro btw biti svi, barem kvalitetniji modeli!) boje izgledaju katastrofalno umjetno i ocito krivo! no srecom ako i nemas dostupnu spravicu za kalibriranje tu uskacu dobri ljudi koji su to napravili na svojim primjercima, a izgleda su svi jako slicni pa bi mogli pomoci njihovi profili i postavke sto mozes nabavit po forumima ili recimo ovdje
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote