View Single Post
Staro 15.04.2011., 01:20   #50
unknown99
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Malo cu uletiti u raspravu.Nisam Mac ekspert istina, no od nedavno posjedujem macbook pro racunalo.Dugogodisnji sam korisnik windowsa bio, tako da mi nisu nepoznanica.
Inace da se razumijemo nemam nista protiv ljudi kojima Apple ne odgovara.Hvala Bogu, trziste je prepuno alternativa, i svatko neka odabere ono sto njemu odgovara najvise.Isto tako razlucite da svatko ima drugacije i zelje i potrebe za racunalom.Moja ocigledno sigurno pod n1 nisu gaming, jer onda definitivno nebih uzeo maca.(makar u zadnje vrijeme sve vise igara izlazi i na njemu).
Drugo, zelio bih spomenuti cijenu.Ja ne znam koliko ovdje ima onih koji su sami zaradili za laptop, a koliko im su kupili starci, no opcenito te djetinjaste fore, za 3x nizu cijenu dobim isto otkantam u startu.Ta floskula me vise iritira.Ne dobite nista isto za 3x nizu cijenu.Posjedovao sam do nedavno i jednu godinu staru toshibu od 1,1k eura, tako da sigurno nije bila jeftinog ranga.I ona definitivno nije bila ista u usporedbi sa sadasnjim (bez obzira na drugi OS).Pogledajte malo cijene high end win laptopa.Poput HP Envya, Sony Vaioa itd.Dakle shvatite vec jednom da Apple ne prodaje low end racunala.Svidalo se to vama ili ne.Idemo malo detaljnije, laptop je izraden od aluminija u jednom komadu, vrhunske izrade, vrlo dobrog ekrana visoka rezolucije (moj je nadoplata 1680x1050), vrlo tanak, odlicne baterije, odlicnog touchpada.Da gospodo, to kosta.I to je ogromna razlika u usporedbi sa podebljom toshibom spomenutom iznad, od savitljive plastike i skvrcanja.Ekrana 1366x768 cim za mm skrenem pogled slika se muti.Mozda je nekome/vecini to zanemarivo, no meni nije.Pogledajte HP Envya koji se gotovo identicno fura na macbook.Cijena? Malo malo nesto ispod, vaio necu ni spominjati jer cijena ode u nebesa.Sad da dalje ne filozofiram hardwareom, skocit cu na sam dozivljaj koristenja.E to je zapravo n1 mog prelaska na mac.Posto mi posao trazi mobilnost, izdzljivost, izdrzljivost baterije i jednostavan rad u svakom trenu mac os me naprosto odusevljava.Od instalacije programa, jednostavnosti koristenja, jednostavnosti updatea raznih progama.Odlicne kombinacije s touchapdom sto mi uvelike olaksava rad posebno na terenu, mis mi je postao nepoznanica.I ono najbitnije.Ja uopce ne znam gdje se na mac-u nalaze postavke.Naprosto mi nikad nisu trebale.Sve radi, 99,9% koristenja racunalom je iskoristena za aktivan rad.A ne kao na windowsima, namjesti ovo, namjesti ono, pa nakon nekog vremena se usporava, sreduj registrye, optimiziraj ovo.Vise mi se to popelo na vrh glave.Nadi ovaj driver, nadi onaj driver.Koliko mi se puta samo dogodilo da se nesto zblesira, dok mi je na mac-u to nepoznanica.I to je ono sto trazim.Kad sve to sumiram (makar se nisam dotakao na neke nedostatke) nisam pozalio niti sekunde sto sam odabrao ovaj laptop.
Istina je da sam ga platio masno, i da naravno ga necu preporuciti nekome kom je namjera surfat po facebooku.Jer za to definitivno ima drugih racunala nize cijene.
No isto tako ne pljujte po Appleu samo zato jer vam je nepoznanica, ili vam se ne svida, a posebno ako ga nikad niste koristili.
unknown99 je offline   Reply With Quote