Tema: Automobili
View Single Post
Staro 15.02.2019., 19:53   #41958
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Kompliciraš bezveze. 17 godina vozim isti auto, prešao 420k kilometara, zamjena na tvorničkih 15k kilometara, ovlašteni servis, 0 problema što se tiče ulja. Jest da je bilo milijun drugih problema, no neki za koji bi mogao okriviti ulje... nope.
A gdje je gore kompliciranje bezveze?
Jedino sto nije od tvornice propisano je bila izmjena na 1500km koju sam do sada na svim autima radio cisto za svoj miran san.

Ostalo je izmjena nakon godinu dana po servisnom intervalu proizvodjaca, sada slijedi izmjena nakon dvije godine što je opet po servisnom intervalu proizvodjaca (svakih godinu dana ili 20k km).

A ona izmjena mjesec dana nakon proslogodisnjeg servisa je iz jednostavnog razloga jer je u automobil stavljeno Dexos2 ulje iako je Opel poslao svim servisima da u Astre sa 1.4T motorom moraju stavljati Dexos1 Gen2 ulje umjesto Dexos2 kako bi se smanjila mogucnost nastanka LSPI-a i ozbiljne havarije motora. Cak ih za to nebi niti pretjerano ganjao (jer je automatik, pa je sansa nastanka LSPI-a minimalna), ali su mi digli zivac jer su me pokusali muljati i lagati i jos nisu niti ispravno popunili servisnu knjizicu (pa bi me opet kasnije eventualno mogli hebati za garanciju), pa sam odlucio istjerati stvar do kraja.

Dakle, osim izmjene ulja na 1500km sve je ili servisiranje tocno po servisnim intervalima propisanim od proizvodjaca (sto je usput i jedan od uvjeta da bi se na autu mogla ostvariti garancija) ili inzistiranje da servis u automobil stavlja ulje koje je propisao proizvodjac automobila.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote