View Single Post
Staro 24.07.2015., 15:52   #798
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Ne znam, kak dns ljudi to gledaju i usporeduju.
Igre evo link, fx je tu . Takoder gledano i5 4460 ovdje na testu je dobar, dapace odlican, istina da. Ali kada gledas, cijenovno i5 4460 vs fx cijena je ista. Ali bitna stvar je sada sljedeca, ako, igras samo igre bavis se casual renderom, volis multitasking, tu je FX bolji. Znaci otpakiravanje, brzi i od 4770k koji je ono cijenovno "prihvatljiv"? Renderiranje na 4.4-4.6 Ghz je u rangu OC-anog 4770k (4.2 ghz), ko ne vjeruje moze pogledat temu FX 8300 test, gdje smo hawker ja i kolege sa 4770k stavili rezultata rendera jedne scene koju je napravio lewis. Multitasking na fx-u, spram 4460 ili 4690k je dosta jaci, to se moze provjerit na youtube bez greske. ( i5 4690k multitasking, fx multitasking )

Vidim da neki pisu ovdje ako kupujes komp > INTEL. Sorry ali ako kupujes komp > AMD. zasto ? Jeftinije a perfmanse u rangu i7 ( jednostavno dobijes vise za svoje novce ), za 1000 kn + 300kn cooler dobis CPU ekvivalentan 4770, za potrebe gajminga i svega je i vise nego dovoljan.

Ako se bavis necim odredenim i trebas pravu snagu, jer time is money, da onda ne gledas AMD jer AMD tu nema nista. Ima jos dosta prednosti intela, ali ne zelim ici previse u sirinu.

Ako kupujes kucno racunalo za gaming, streaming, multitasking, rendering, youtube bla bla, a velicina kutije ti ne smeta ako je ATX > AMD. Ako se bavis poslom time iz money > INTEL.

Jednostavno razliku u parama potrosis na nesto drugo. Ako pak imas novaca koliko oces, i pare nisu problem, dapace zasto ne intel. 5820k npr sa dobrom plocom, vodenim ( pravim ), i ja bi da mogu, nebi uopce razmisljo Da mi je osobno cilj to jednog dana, ne trebam skrivat jer je
__________________
Red Vishera Blue Devil

Zadnje izmijenjeno od: ravkan. 24.07.2015. u 16:12.
ravkan je offline   Reply With Quote