View Single Post
Staro 16.11.2016., 07:31   #12
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
ljudi, ono kaj vi niste svjesni je da je to cross motor. Taj motor nema nikakav izvod za struju, nema akumulator, pali se na kurblu. (Eventualno možete izvući žice iz ECU-a, al to je zanemarivo. (osim ako ne pričamo o nekom kineskom crossu koji možda čak i to sve ima )

korak br 1.

Kupi neku kvalitetnu rashladnu tipa Motool Motocool Expert (ili Factory) ili EngineIce. To su antifrizi koji kuhaju na nešto višim temperaturama za razliku ove vode koju natočite iz potoka koji teče pokraj vas (koji kuha ispod 100°C). Natočite do vrha rebara u kileru, ništa više. Dok nasipate full nije ni čudno da zakuha nakon 10m zahtjevnije voožnje.

korak br. 2

Zlatno pravilo ako voziš neduro sa cross motorom je kad staneš - GASIŠ motor.

korak br. 3

Ako imaš fergazer - očisti ga i pravilno poštelaj. Ako imaš presiromašnu smjesu (previše zraka) - mašina bude atomatski bolje vrela. To treba poštelaki kak spada. Bolje čak da je mrvicu prebogata (ali mrvicu )

korak br. 4

ako ideš na opciju sa ventilatorom zaboravi na nekakve ventilatore od drugih motora koji vuku 3A i 30W. Ti trebaš nešto light. Ja sam kupio SUNON koji treba 1A i ima protok oko 140CFM i to je spojeno na bateriju. Kupio sam kontroler koji ima sondu koju sam prikljucio na kiler i kad mi temp dosegne 90°C, vent se pali pa ga automatski gasi kad se spusti na 85°C. Taj vent je prošao vidio i blata i vode, i perem ga sa minivašem (naravno ne direkt iz 5cm udaljenosti) i radi. Prije toga sam imamo neki drugi vent koji je isto svakakve torture prošao al sam ga zamjenio jer ovaj ima veči protok. I da ti krepa nakon xyz rh, kupiš za 110 (konkretno cijena sunona) i dereš dalje. Slični po performansama, a jeftiniji ti je Schyte Ultra Kaze

Živjeli
Problem je offline   Reply With Quote