View Single Post
Staro 25.10.2018., 19:06   #4699
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Majke mi kakav si ti filozof i gnjavator zašto svaki tvoj post mora sadržavati neke osobne filozofije koje nemaju veze sa temom? Uljanik i geopolitičko stanje RH nije tema ni u ovom topicu ni na ovom forumu. Odavno sam rekao da osobno neću tolerirati politiku ovdje, kome krivo kome pravo. Bahat sam, bahat mi je stav oko toga, slažem se, ali mislim da nas sa time bombardiraju od svuda svakodnevno i previše, pa ne moramo o tome laprdat još i ovdje.

Nastavno na temu:

Prije 5 godina je bilo more smeća, poplava. Svaka garaža je radila smartphone kad su skužili da balkan kupuje ko mutav.

Xiaomi je brand koji je pristupio tome svemu ozbiljnije nego razni Mpai, Mstar, Mlais, MeeLee KeeTeeCh i ostali i tu su gdje jesu. Dok ovih ostalih nema. Ono što sam godinama laprdao što su neki ovdje doživjeli osobno (jer su brali proviziju ) je to da im je bio minus što nisu imali official support u EU za servis. Sad polako i to dolazi na mjesto tako se stvarno pomaci vide i to jako.

Pred 2 godine mi je bio problem dati 1500 kn za Xiaomi srednje/više klase. Ove godine bi bez beda dao 1500 kn za Note 5 npr da mi treba.

Što je bilo bilo je. Bitno je da se stvari razvijaju. Što više, to bolje za nas korisnike.

Sent from Usreo Mobara

Nadam se da nam je svima cilj nabaviti nešto po što povoljnijoj cijeni?


Pokazao sam ljudima da ako imaš tvrtku da je daleko isplativije kupiti na Amazon.de i da npr. Honorbuy u svojoj cijeni sadržava ipak neka davanja makar javno to negiraju, jer bi im cijene trebale biti u tom slučaju znatno niže ili na kraju imaju znatno veći profit.


Onih par opaski na koje se osvćeš je samo odgovor onima koji se isčuđavaju nekim stvarima i nemaju veze s politikom niti me politika zanima, ali kako da nekome objasnim zašto nema smisla kupiti kod nas i platiti PDV a na kraju proći lošije nego kupiti u trgovini unutar EU.


I na kraju kupio bih ja i kod nas u trgovini jer mi je cijena kada mi vrate za godinu dana PDV malo viša nego vani, ali nemaju ono što želim kupiti jer će im tek doći, a ono što imaju ne odgovara mi boja (mrzim bijelu boju oko rubova ekrana). Crna boja za isti model koštala je 250 kuna više što mi je ipak previše.


Ostaje činjenica da se Xiaomi mobiteli srednje klase (636 i 660) nalaze u rangu od 100 EUR u odnosu na višu klasu (845) po cijenama vani. Pričamo o standardnim modelima 4/64.

Kod nas je to ipak malo drugačije i razlike su veće, a i boja se ponekad naplaćuje poprilično, naravno slično je i u nekim trgovinama vani, no izbor trgovina je ogroman pa se uvijek može naći što tražiš i po cijeni koju tražiš, za razliku od nas gdje je broj trgovina mali što je i logično pa se i nema ponekad neki izbor nego naručiti iz EU.


Za kraj držimo se teme pa postavljam pitanje dali netko zna koji je najjeftiniji QC4.0+ punjač, jer ovo što gledam je poprilična cijena.


QC3.0 su cijene bagatela, no ovi drugi QC4.0 imaju poprilične cijene https://www.aliexpress.com/item/USB-...a-8d2881677b23


a sve to vežem na vijest https://www.xda-developers.com/xiaom...rge-4-0-india/

za što se nadam da će se na svim 660 mobovima moći softverski omogućiti.
sakomako je offline   Reply With Quote