View Single Post
Staro 25.10.2018., 17:25   #4695
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Otvaranje firme da bi kupio kineski mob bez PDV? jbt sad sam sve vidio.

Prije 5 godina se pljuvalo po kineskim mobaćima.


Danas se prodaju kod nas uz PDV pa to kod nas košta 2000 kuna.


Moraš priznat da 197,95 EUR s dostavom za Xiaomi A2 4/64 je ipak puno manje od 2000 kunića.


Primer sam dao samo da kažem da na Honorbuy je veća cijena zajedno sa dostavom i da se negdje očito nešto plaća, samo ono kažu da nema PDV u cijeni i da se ne može odbiti a skuplji su od Amazon.de taman za onoliko koliko mi je skinuto na Amazon.de za iznos PDV.


I na kraju postavljam pitanje zašto ne bez PDV ako to kupujem za potrebe moje tvrtke, zašto da plaćam PDV i hranim Muljanik i slične tvrtke? Mene nitko ne sanira niti mi daje novce za plaću, a kao one man band tvrtka ne mogu čak niti bolovanje koristit jer mi ga nema tko zaraditi dok sam na bolovanju, a tvrtka plaća do xx dana bolovanje a onda tek ide iz kasice od HZZO ako te komisija ne vrati dan prije isteka xx dana na posao pa opet ispočetka na račun tvrtke. Dakle formalno imam prava po zakonu koja u praksi ne mogu koristiti i sada bih još po nekima ovdje trebao plaćati višu cijenu i PDV uhljebima da mogu prosipati novce kako se sjete, e neš, jer radi se o mojim novcima koje sam morao zaraditi.


A što se tiče garancije ona je sigurno kvalitetnija na Amazon.de nego na Honorbuy.


Neka kažu ovdje ljudi koji su kupili na Amazonu kakvo im je iskustvo sa garancijom na Amazonu kada im se proizvod pokvario i onda to usporedite sa garancijom i iskustom za robu kupljenom u RH.


Što se tiče otvaranje tvrtki da bi se kupilo bez PDV pitaj one koji to rade, ali ne kupuju kineske mobaće, već jako ozbiljne stvari i za jako puno novaca. Uvijek ima zakonskih mogućnosti da se neke stvari zaobiđu.


Ja sam se samo zezao, ali bitno niste uočili!


Pitali ste u vezi cijene na Honorbuy, a ja sam vam dao usporednu cijenu na Amazon.de kada se odbije PDV i koja je točno toliko niža od Honorbuy a koji kaže da se kod njega to ne plaća i da se PDV kod njih ne može odbiti jer ga nema. No sama cijena na Honorbuy govori da se negdje nešto platilo jer bi cijena trebala biti niža od one koju imaju na svojim stranicama.


Odnosno ako nigdje ništa nisu morali platiti, onda imaju znatno veću maržu od Amazona i to otprilike za iznos PDV.
sakomako je offline   Reply With Quote