View Single Post
Staro 12.03.2024., 15:34   #15
k1ter
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 143
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Hmmmm ja bih razmislio o drugim slusalicama ili barem testirao jos neke sluske s tim adapterom. Ili spoji te JBL sluske na neki laptop s ugradjenim BT-om pa vidi kako se tamo ponasaju.

Ako su ti Xiaomi sluske radile, a ove ne... Jos i recenzije kazu da je BT bas slab na njima.

Za SBC codec kojeg podrzava taj JBL ti ne treba nikakav BT5 dongle. Noviji dongleovi nose sa sobom najcesce nove codece, ali SBC je maltene standardni codec od stoljeca sedmog.
Dakle, JBL slušalice rade s laptopom (laptop ima BT 5.1). Rade i s mobitelom. Ali s desktop (novim) kompjuterom ne rade.

Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
naravno da moraš spojit komp i pc da dobiješ usb portove na monitoru,tj izgubit 1 na ploči da bi dobio 4 na monitoru govorim za dell 2412m,kabel si dobio s monitorom.

https://i.stack.imgur.com/gpaLN.png

po meni bi trebalo radit ako spojiš u neki vanjski usb port monitor/tipkoivnica možda i neki hub,abr meni radi,samo na ploči ne radi krči prekida,niti na pci-e usb portu,nešto smeta ili interferira,zašto bi radilo normalno na monitoru/tipkovnici a na ploči ne.
Meni na monitoru ne radi. Probao sam. Svi ostali BT uređaji rade (druge slušalice, tipkovnica, miš), ali JBL slušalice imaju tu distorziju ili čak prekidaju toliko da se jedva nešto čuje.

DODATNO: Kupio sam TP-LINK BT modul 5.0. Ista stvar, nikako ne radi. Niti na samom kućištu, niti produžni USB kabel, niti pak s monitora.

Više ne znam kaj probati, osim kaj sam vidio da mi je laptop (kao što sam gore naveo) BT 5.1

Znači sve varijante testirane s BT Orico 4.0 i TP-LINK 5.0

Nevjerojatno... Zaključak iz toga bi bio da mi treba 5.1 i za desktop kompjuter?

UPDATE: Isprobano i na drugom laptopu (Asus) s Bluetoothom 5.2 i slušalice normalno rade.

Zadnje izmijenjeno od: k1ter. 12.03.2024. u 18:18.
k1ter je offline   Reply With Quote