View Single Post
Staro 22.04.2019., 12:12   #3021
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Mislim da nije ni do rama ni do ploce i da su ti oboje ispravni.

Trebas rucno podesiti "advnaced" postavke za ram u biosu.
Bilo je ovdje vec linkova, ako ih ne nadjes proguglaj malo za tvoj ram i plocu, podosta samsiguran da ti nova ploca po defaultu stavi neku zategnutiju opciju od stare i zato ti se rusi komp.
Memtest+igranje sa postavkama i deri

Ma sve je po defaultu kako je deklarirano od proizvođača rama, znači 3000mhz na 1.35 v 16-18-18-38, tako je radilo i na staroj matičnoj bez problema.



Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
Ja imam tu ploču sa tim RAMom u tim slotovima.
Radu bez problema na 3200.
Samo sam išaona xmp profile i odabrao 3200,save i restart.

Jesi li imao problem sa slotovima, meni u A1 i B1 nije htio bootati windows na 3000 mhz, tek kada sam stavio u A2 i B2 i od onda imam ovaj problem sa smrzavanjem.



Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
hvala, i tebi! vec sam se zabrinuo da ovdje nema katolika da su svi metalci.


cak i ako smrzne na 2133mhz opet moze biti do rama, jednostavno iskvaren ram, testiraj windows memory diagnostic toolom https://www.techrepublic.com/article...agnostic-tool/

Daleko sam ja od velikog katolika i vjernika, ali poštujem i red je čestitati


Odvrtio sam testove na defaultu i na 3000 mhz i nije detektiran niti jedan problem za memoriju. Doduše nakon završenog testa na 3000 mhz prilikom restarta se opet računalo smrznulo i morao sam ga manualno restartirati, dok na 2133 se to nije dogodilo. Event Viewer niti u jednom slučaju nije pokazao errore za memoriju, dok je detekrirao Critical error na Kernel power i error na Distributed COM. Sad ne znam ni sam više, iako mi ovo "Kernel power " smrdi na matičnu.
slavonac90 je offline   Reply With Quote