View Single Post
Staro 24.01.2010., 17:50   #101
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ne nego se vidi da ti ili imaš luđačku sreću ili poznaš nekoga u servisu u koji si nosio karticu na reklamaciju ili su ti likovi u servisu bili totalni noobovi što se tiče hardware-a.

Skidanje hladnjaka i zamjena istoga nekim nereferentnim od strane neovlaštene osobe dovodi do gubitka garancije te neuvažavanja eventualne reklamacije i točka.

Sad koliko će tko imat sreće, pa ak nešto zasere i to mu prođe to je druga stvar.

Ja sam osobno na svojoj koži iskusio prilikom reklamacije jedne x800rx kojoj je memorija otišla, skinuo hladnjak da ga mogu očistit i nisam vratio natrag originalnu pastu pošto je bila prljava po rubovima nego sam koristio svoju.
Reklamacija je odbijena upravo zato što je ekipa u servisu rastavila karticu i vidjela da gore nije originalna pasta već da je nekakva druga.

Da nadodam samo, pisao sam i MSI-ju pismo u kojem sam pokušao objasnit da sam hladnjak skidao zbog čišćenja kartice, no dobio sam odgovor i od njih da to nije moje da radim nego za takve stvari da moram nositi karticu ovlaštenom serviseru.
Pitao sam ih a šta bi bilo da nisam uopće dirao karticu nikako nego da sam ju pustio da se pregrijava od prašine i pregori, te opet dobio isti odgovor, ja nesmijem otvarat karticu jer nisam stručno osposobljen za to, sve što radim, radim na svoj rizik i time gubim garanciju.

Nije da se svi pridržavamo toga, i nemora značit da će se njemu kartica pokvarit, nemora značit čak i da mu neće htjeti priznati eventualnu reklamaciju ako ju nedaj bože bude trebao, ali ipak se to može dogodit, i to je rizik kojeg itekako treba biti svjestan.
Ali svatko zna svoje.
Ja znam da uopće nebih ništa dirao sa takvim temparaturama, a on nek radi kako želi, njegova kartica, njegovi novci....
__________________

Zadnje izmijenjeno od: D-I-A-B-L-O. 24.01.2010. u 18:02.
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote