View Single Post
Staro 31.05.2019., 09:53   #1922
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Nakon dugo igranja sa zaštitnim folijama i staklima, konačno našao jednu s kojom sam prezadovoljan:

https://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKni...EAAOSwz8NbhAZN

Tvorničku sam izgrebao u roku par dana od kupnje jer je dosta mekana. Zamjenske koje sam kupovao preko eBay-a su ili zeznute za instalirati (moraš pogoditi od prve) ili u slučaju stakla ne pokrivaju dobro rub pa se zbog svoje krutosti počnu relativno brzo odljepljivati. OP6 ima pri dnu jako lagano zaobljeni ekran, kao neki blagi kut/pad i tu su mi se sva stakla odljepljivala.

Ovdje se radi se o tzv. "mokroj" instalaciji gdje se folija prvo potopi u vodu sa sapunom, te vrlo lagano i precizno pozicionira na mob / ekran. Ostaviš da se osuši preko noći, i ako nije neko smeće pobjeglo ispod folije unutar 24-48h svi balončići koji su slučajno zaostali sami nestanu. Ako kod instalacije smeće pobjegne pod foliju, skine se folija i smeće ispod, folija potopi u vodu sa sapunom i krene sa novom instalacijom.

Što se tiče rubova, folija je deblja od klasičnih (super tanke), a opet tanja od stakla te vrlo dobro pokriva zaobljene rubove. Propusnost svjetla je kao sa staklom (klasična folija, pogotovo ako je mat gubi nešto na svjetlini). Materijal je sličan kao folije koje se stavljaju na vozila, samo ne znam dal ima self-healing mogućnosti.

Preporuka od mene za slučaj da netko još ovdje muku muči sa potragom za zamjenskom folijom i ima OCD ako instalacija ne sjedne kako treba.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote