View Single Post
Staro 12.04.2011., 15:23   #33
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Opet sada ja dolazim na temu o OSovima i računalima, šta to glavno računalo napravi da nemože poredno i obrnuto
To ja pričam iz svoje perspektive, dakle nekome iz grafičke industrije za koga je Mac zapravo i stvoren
Uzeo sam u obzir lovu kojom raspolažem i što trebam od računala. Mac Pro ili PC sposoban da eventualno zavrti OSX, ali s dovoljno jakim procesorom, dosta RAM-a i kvalitetnim ekranom.

Završio sam na jakom hackintoshu, ali sam se bome i potrudio da ga savršeno složim. Isti posao nekad i napravim na Windowsima, ali ih većinom držim za odigrati pokoju igru, isprobavanje raznih fontova, brusheva i filtera, pa ono što mi treba prebacim u OSX koji mi je čist ko suza i samo za CS5.
Vidio sam da je netko spomenuo i brzinu u Photoshopu. Našao sam Photoshop benchmark negdje i odvrtio ga (action file i testna slika).
Rezultati su bili zanimljivi:
Friško pokrenuti Windows 7 je bio brži od OSX. Nekih 20-ak sekundi ukupno što nije puno, ali je brži. Pripisat ćemo to hackintoshu

Što se monitora tiče, čime 27" Cinema opravdava 3000 kn višu cijenu od Della U2711?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.04.2011. u 15:31.
1v@n je offline   Reply With Quote